Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak czyścić wannę z hydromasażem?

Tekst: Patrycja Olszewska

Pielęgnacja powierzchni wanny (najczęściej akrylowej, rzadziej stalowej), nie różni się specjalnie od zabiegów, jakim poddaje się modele standardowe. Jest jednak czynność, o której nie można zapominać.

wanna z hydromasażem
Czyszczenie powierzchni wanny z hydromasażem nie sprawia większych kłopotów niż pielęgnacja standardowej wanny akrylowej
Fot.:EXCELLENT
Głównym zadaniem posiadacza hydromasażu jest jednak dbanie o czystość systemu. Naszym wrogiem jest tu przede wszystkim woda pozostająca w przewodach, w której rozwijać się mogą bakterie (między innymi ropy błękitnej lub legionelli). Trzeba też zadbać o regularne usuwanie kamienia, osadu z mydła, czy pozostałości olejków eterycznych. Zanieczyszczenia te są przyczyną wydzielania się nieprzyjemnego zapachu z dysz masażowych.

Aby tego uniknąć, konieczne jest przeprowadzanie dezynfekcji (co 2 tygodnie lub co piątą kąpiel; jeśli wanny używamy też do mycia się z użyciem mydła - każdorazowo po kąpieli). Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy producent wanny nie zaleca specjalnego środka do dezynfekcji. Jeśli nie, pamiętajmy, że do czyszczenia nie powinno się używać środków żrących, gdyż mogą one zniszczyć przewody instalacji.

Sposób dezynfekcji:

* napełnić wannę ciepłą wodą;

* wlać bezpośrednio do wody 50-75 ml specjalnego płynu dezynfekującego;

* włączyć system i pozwolić mu pracować przez ok. 10 minut;

* wypuścić wodę;

* wlać czystą wodę i na 5-10 min włączyć system masażu.

Jeżeli jednorazowa dezynfekcja nie oczyści wanny, proces należy przeprowadzić kilka razy.

Jeśli nie chcemy męczyć się z utrzymaniem systemu w czystości, wybierzmy droższą wannę, z funkcją automatycznej dezynfekcji lub przynajmniej z opcją samoczynnego osuszania przewodów (pompa tłoczy sprężone powietrze i usuwa z nich wodę).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak czyścić wannę z hydromasażem?