Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

10 zasad korzystania z hydromasażu

Tekst: Patrycja Olszewska

Wanna z hydromasażem pozwala korzystać z dobrodziejstw SPA we własnej łazience. Jeśli jednak chcemy, by jej wpływ na nasz organizm był rzeczywiście dobroczynny, pamiętajmy o przestrzeganiu kilku zasad.

wanna z hydromasażem
Hydromasaż może relaksować, pobudzać, koić zmęczone mięśnie i zszargane nerwy - trzeba tylko wiedzieć, jak z niego umiejętnie korzystać
Fot.: POOLSPA
1. Początkujący użytkownicy nie powinni podczas pierwszych 2-3 kąpieli korzystać ze zbyt silnego masażu i brać kąpieli dłuższych niż 20 minut.

2. Nigdy nie należy korzystać z masażu po obfitym posiłku.

3. Przed hydromasażem dobrze jest wziąć prysznic, ponieważ cząstki mydła, brudu i martwego naskórka mogą zmniejszać efektywność działania pęcherzyków powietrza.

4. Wieczorem, przed pójściem spać, można kąpać się dłużej (na przykład 30 min) i w cieplejszej wodzie (około 37°C). Trzeba jednak uwzględnić indywidualne ograniczenia i możliwości. Rodzaj masażu i jego intensywność warto wcześniej wypróbować i dostosować do wymogów organizmu. Masaż wodny może być trochę mocniejszy, jednak należy uważać przy masażu kręgosłupa, masażach sportowych oraz masażach strumieniowych. W ciągu dnia po ciepłej lub gorącej kąpieli zaleca się co najmniej 30-minutowy odpoczynek.

5. Jeśli chcemy skorzystać z hydromasażu rano dla orzeźwienia, znacznie lepsze są kąpiele chłodniejsze i krótsze - na przykład 10 minut w temperaturze do 30°C. Podczas takiego masażu pobudzone zostanie krążenie i znika uczucie senności.

6. Bardzo ciepłe kąpiele w temperaturze 39°C i wyższej można stosować jedynie pod kontrolą lekarza i w obecności drugiej osoby. Jeśli poczujemy dyskomfort, należy schłodzić głowę wilgotnym ręcznikiem, bądź dolać do wanny zimną wodę, a następnie przerwać kąpiel.

7. Zaleca się utrzymanie stałej temperatury kąpieli, co oznacza, że wanna powinna być wyposażona w grzałkę.

8. Podczas kąpieli nie należy leżeć bezczynnie, lecz zmieniać pozycję, by całe ciało zostało poddane masażowi.

9. Po wyłączeniu funkcji masażu dobrze jest jeszcze odpocząć w wodzie, odprężyć się. Także po wyjściu z wanny, zaleca się dalszy, przynajmniej kilkuminutowy odpoczynek.

10. Przy więcej niż trzech kąpielach z hydromasażem w tygodniu, po wyjściu z wanny powinno się nacierać ciało kremem natłuszczającym, by skóra nie została pozbawiona ochronnej powłoki lipidowej.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład    Więcej o:

Skomentuj:

10 zasad korzystania z hydromasażu