Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak usunąć zarysowania i plamy z paneli podłogowych

Małgorzata Krośnicka

Powierzchnia paneli laminowanych pokryta jest najczęściej żywicą melaminową, która nadaje im pewną odporność na zarysowania i zaplamienia. Gdy jednak okaże się zbyt słaba, czasami, choć nie zawsze, da się je usunąć.

naprawa paneli
Panele laminowane są mniej odporne na niż drewno. Z ich powierzchni da się usunąć tylko niektóre uszkodzenia.
Fot: Witex
Piasek wnoszony na butach, pazury domowych zwierząt, niezabezpieczone filcem nóżki mebli, krzesła na kółkach mogą taką podłogę trwale uszkodzić. Drobne uszkodzenia można zamaskować specjalną masą naprawczą z pigmentami w kolorze drewna (cena około 75 zł). Trzeba jednak pamiętać, że to kosmetyczne poprawki, a panel nie odzyska idealnej powierzchni.

Problemem mogą być także zaplamienia. Najlepiej stosować zasadę, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw do czyszczenia paneli, który zapobiega wnikaniu brudu w laminat. Niektóre plamy, takie jak ślady tłuszczu lub gumy, usuniemy organicznym rozpuszczalnikiem (acetonem, benzyną); podłogę delikatnie przeciera się nasączoną szmatką. Dostępne są też specjalne markery - odplamiacze do paneli.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak usunąć zarysowania i plamy z paneli podłogowych