Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak dobrze ułożyć płytki

red.

Układanie płytek ceramicznych
Układanie płytek ceramicznych
Fot. Baumit
- Podłoże powinno być suche, bez zanieczyszczeń (brud, farba, lakiery itp.). Podłoża betonowe warto zagruntować preparatem do gruntowania. Płytki można również układać na tzw. trudnych podłożach, jak zniszczona stara terakota (musi się dobrze trzymać), podłoga drewniana (jeśli jest odpowiednio sztywna) - ale wtedy należy używać do przyklejania elastycznych zapraw klejowych.

- Nie powinno się za wcześnie kłaść płytek na np. świeżym podkładzie betonowym; powinien być sezonowany przynajmniej trzy tygodnie. Nierówności w podłożu należy zaszpachlować zaprawą wyrównującą, a jeśli ma większe uszkodzenia, zastosować wylewkę samopoziomującą.

- Rodzaj zaprawy klejowej należy dostosować do miejsca układania płytek, ich wielkości i rodzaju.

- W okładzinach zewnętrznych elastyczną zaprawę klejową nanosi się zarówno na podłoże, jak i na spodnią powierzchnię płytki, aby pod okładziną nie zostawały żadne puste przestrzenie, w których mogłaby się gromadzić woda.

- Szerokość spoin dobiera się do wielkości płytek (większe płytki - szersze spoiny) i stopnia narażenia okładziny na zmiany temperatury.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak dobrze ułożyć płytki