Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wystrój wnętrz: efekt barwionego szkła

Tekst: Joanna Zawadzka, konsultacja: Dorota Słowińska; Icona studio

Jak uzyskać efekt barwionego szkła na ścianie, taki jak na zdjęciu? Istnieje na to kilka sposobów. Można kolorową ścianę przykryć przezroczystym szkłem. Można skorzystać ze szkła laminowanego albo lakierowanego, znanego pod nazwą lacobel.

Efekt barwionego szkła na ścianie. Projekt: Icona studio
Efekt barwionego szkła na ścianie. Projekt: Icona studio
Fot. Icona studio
Istnieje kilka sposobów uzyskania efektu barwionego szkła na ścianie. Najprostszym i najtańszym jest pomalowanie ściany na wybrany kolor i zamontowanie na niej przezroczystej szyby. Inną metodą jest zastosowanie szkła laminowanego folią lub żywicą, które najczęściej stosuje się w balustradach, stopniach szklanych, podłogach i podestach. Szkło laminowane jest szkłem bezpiecznym, wielowarstwowym, w którym połączone ze sobą są dwie lub więcej tafli. Dodatkowo oprócz folii kolorowych między szybami możemy umieścić fotografię, grafikę itp.co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Ostatnia metoda to wykorzystanie szkla lakierowanego zwanego lacobel, występującego w bogatej gamie kolorystycznej. Warstwa lakieru użyta do pokrycia szkła jest ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Szyba jest zawsze montowana tak, aby warstwa lakieru była zabezpieczona, czyli powłoką szklaną na zewnątrz.

Niezależnie od wybranej metody, przy zamówieniu trzeba zwrócić uwagę na maksymalny, dostępny wymiar szkla i dopasować go do własnego wnętrza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wystrój wnętrz: efekt barwionego szkła