72 m kw., dla 3 osób: reprezentacyjna część dzienna

Red.

Nasze M dopiero się buduje, ale już zastanawiamy się nad jego urządzeniem. Chcemy połączyć największy pokój z kuchnią i zlikwidować osobną toaletę, tak by w tej części mieszkania powstała przestronna część dzienna. Oprócz kąta wypoczynkowego marzy nam się w niej aneks jadalny z przynajmniej sześcioosobowym stołem. Podoba się nam pomysł przesłonięcia otwartej kuchni barkiem. Większy z pozostałych pokoi przeznaczamy na naszą sypialnię, drugi w przyszłości będzie dla dziecka. Anna z Olsztyna

Trzypokojowe, 72 m kw., dla 3 osób
Trzypokojowe, 72 m kw., dla 3 osób
Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Szafka wysokości np. 1,5 m, pełniąca funkcję ścianki, może być i praktyczna (umieszczone w dolnych szafkach m.in. sztućce, serwetki i niewielkie naczynia będą zawsze pod ręką), i efektowna (jeśli na wyższych półkach zostaną wyeksponowane i podświetlone estetyczne przedmioty). W głębi POKOJU DZIENNEGO powstał kameralny kąt wypoczynkowy z fotelem i wygodną kanapą, z której rozciąga się widok na balkon i przestrzeń za oknem. Przy wyjściu na balkon stoi niewielka szafka na sprzęt RTV.

NEWSLETTER:

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięPRZEDPOKÓJ ma teraz zupełnie inny kształt. Mimo że jest mniejszy niż na planie wyjściowym, udało się w nim wygospodarować miejsce na dwie spore szafy. Szafy zaplanowałam również w Państwa SYPIALNI oraz w pokoju dziecka (obydwa pomieszczenia nieco zmniejszyłam).

ŁAZIENKA, powiększona kosztem przedpokoju, jest teraz bardzo przestronna. Tuż przy drzwiach powstała wnęka na prostokątną wannę (170 x 80 cm). Na wprost wejścia zaplanowałam dwie podwieszane umywalki (szer. 55 cm) oraz sedes. Ścianę na lewo od drzwi warto zabudować od podłogi do sufitu - oprócz licznych schowków zmieści się tam również pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Częścią kuchennego ciągu jest praktyczna wysoka zabudowa (ze schowkami różnej głębokości oraz lodówką i piekarnikiem), która dodatkowo maskuje załamania ściany spowodowane biegnącymi tutaj pionami instalacyjnymi. Aby zapewnić odpowiednią długość blatów roboczych, zaplanowałam półwysep (z płytą grzejną). Na jego przedłużeniu usytuowałam duży stół, a od strony POKOJU DZIENNEGO - podwyższony barek.

PRENUMERATA:

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Przestrzeń kąta wypoczynkowego wyznaczają dwie kanapy ustawione prostopadle do siebie. Sprzęt radiowo-telewizyjny można umieścić przy ścianie pomiędzy oknami. Mniejsze pokoje przeznaczyłam na Państwa sypialnię i na POKÓJ DZIECIĘCY; w każdym z tych pomieszczeń znalazła się duża szafa.

ŁAZIENKA jest niewielka, ale ustawna. Mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 70 cm), nablatowa umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes oraz pralka (60 x 60 cm).

Zobacz także:

89 m kw., dla 4 osób: kuchnia zamykana przesuwanymi drzwiami

73,1 m kw., dla 2 osób: gdy cztery pokoje nie są już potrzebne

73 m kw., dla 2 osób: duża łazienka z wanną i natryskiemSkomentuj:

72 m kw., dla 3 osób: reprezentacyjna część dzienna