Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Felieton projektantki: ciekawe wnętrza nie są banalne

Małgorzata Andryszczyk, mr

W większości z nas sztuka budzi pewne sprzeczności i lęki. Z jednej strony jest ciekawość, z drugiej pragmatyzm, wrodzony racjonalizm, który odrzuca wszystko to, co jest odrealnione i nierzeczywiste. Dla bezpieczeństwa omijamy sztukę szerokim łukiem, ale sztuka sama wyciąga do nas rękę. Istnieje w naszym życiu, choć nie zawsze świadomie ją wybieramy.

13641972 https bi
Fot. AlexRoz/Shutterstock.com
Namacalnym dowodem na połączenie sztuki i życia codziennego jest wzornictwo przemysłowe. Artystyczne rzemiosło, które łączy funkcjonalność z designem. To właśnie w przedmiotach codziennego użytku bezpośrednio spotykamy się z twórczością, wizją projektanta. Elementy, którymi się otaczamy, są często rodzajem sztuki, którą nieświadomie wprowadzamy w

nasze życie, do naszego domu. Intuicyjnie wybieramy linię, kolor i materiał. Przedmioty budzą w nas estetyczne wrażenia, wywołują emocje i skojarzenia. Tworzą atmosferę i jedyny w swoim rodzaju nastrój.

Sztuka użytkowa jest tworzona z potrzeby, ale opakowana w wyjątkową formę, rodzaj użytkowej rzeźby, z której możemy na co dzień korzystać. Dlatego warto zwrócić uwagę na elementy wystroju naszego domu. Zrobić pokłon w kierunku ciekawych form, wyjątkowych przedmiotów, które budują nasze otoczenie. Poszukiwać oraz wybierać świadomie nie poddając się cudzym sugestiom, masowym produktom, gotowym rozwiązaniom. Ciekawe wnętrza nie są banalne. Taki efekt uzyskuje się przez pewną nieprzewidywalność elementów wystroju, przez drobne szczegóły, zaskakujące i przyciągające wzrok obiekty, meble czy dekoracje.

Fantazyjne kształty, dopracowane detale, niebanalne materiały pozwalają na tworzenie indywidualnej, oryginalnej ale nienachalnej przestrzeni. Wszystko zależy od naszego podejścia i odwagi, którą możemy w sobie obudzić. Wystarczy zaufać własnej intuicji, bawić się elementami wystroju, by z lekkością zbudować piękne otoczenie.

Małgorzata Andryszczyk

Skomentuj:

Felieton projektantki: ciekawe wnętrza nie są banalne