Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okiem projektanta: urządzamy małą łazienkę

Krzysztof Ciesielski

Warszawska Praga: jeden z nowoczesnych budynków, wiele mieszkań, jeszcze więcej lokatorów, można by powiedzieć - "mrówkowiec". Każdy metr kwadratowy na wagę złota. Łazienka raczej mała, a w niej trzeba zmieścić wszystko. Ma być ładnie, wygodnie i najlepiej tanio.

Takie zadanie stanęło przede mną kolejny raz, i kolejny raz w takiej sytuacji wybrałem niezastąpioną mozaikę szklaną - włoskiego producenta - która jest w bardzo przyzwoitej cenie (lekko ponad 100 zł za metr kw.), a nadaje się doskonale na podłogi i ściany.

Skupiłem się na trzech kolorach - czarnym, białym i zielonym.

  Fot. Krzysztof Ciesielski

Dzięki zastosowanym kolorom fug (zgodnych z kolorem płytki) optycznie nie zmniejszyłem pomieszczenia lecz dodałem mu głębi, a ściana i podłoga nie wydają się płaskie i bez charakteru. Na największej ścianie nakleiliśmy fototapetę z motywem trawy, która bardzo ożywiła wnętrze i sprawiła, że łazienka ma "pazur".

  Fot. Krzysztof Ciesielski

Ze sprzętów niezbędnych zmieściliśmy w pomieszczeniu wannę połączoną z prysznicem za stałą szklaną ścianką, mocowaną do blatu i sufitu, pralkę schowaną pod wygodny i duży blat, płytką ale szeroką umywalkę nablatową i wiszącą miskę ustępową. Nad wszystkimi sprzętami umieszczonymi wzdłuż jednej ściany, stolarz wykonał duże lustro, a tak naprawdę - system podświetlanych szafek, które dodatkowo dodały łazience przestrzeni i objętości.

Tymi prostymi sposobami udało się stworzyć nowoczesną, wygodną przestrzeń i dodatkowo wygospodarować wolne miejsce pod ścianą z fototapetą. A miejsce w łazience, to w bloku rzecz najcenniejsza!

Krzysztof Ciesielski, room4@room4.pl

Skomentuj:

Okiem projektanta: urządzamy małą łazienkę