Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rośliny doniczkowe: nasze tropiki

Jolanta Zdanowska

W zimowe dni szybko poprawimy sobie humor, siadając pod palmą i patrząc na tropikalne pnącza oraz egzotyczne kwiaty. Nie trzeba nawet jechać na drugą półkulę - można to zrobić we własnych czterech kątach.

26.06.2008 WARSZAWA SESJA KWIATY WE WNETRZU NA ZDJECIU PNACZA FILODENDRON PNACY STYLIZACJA JOANNA WOYDA DLA CZASOPISMA KWIETNIK FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: ROSLINY
Filodendron
Fot. Arkadiusz Ścichocki


Większość roślin doniczkowych rosnących w naszych mieszkaniach pochodzi z dużo cieplejszych stref klimatycznych. Dlatego aby dobrze się czuły i pięknie wyglądały, trzeba im zapewnić warunki zbliżone do naturalnych. W tropikalnej dżungli jest gorąco, ale i wilgotno, dzięki czemu rośliny rosną szybko i bujnie. Tymczasem w typowym polskim mieszkaniu jest na ogół ciepło, ale bardzo sucho. Wiele roślin trzeba więc zimą często spryskiwać za pomocą zraszacza lub ustawić doniczki na podstawkach wypełnionych wodą, która parując, dostarczy liściom wilgoci.

Na szczęście dla zapominalskich czy też niedoświadczonych ogrodników jest grupa roślin tropikalnego pochodzenia, którym suche powietrze zupełnie nie przeszkadza. Należą do nich zarówno okazy o pięknych kwiatach, jak i palmy oraz pnącza. Uprawiane w doniczkach rosną równie zdrowo jak w naturze. Jeśli więc chcemy stworzyć w domu namiastkę tropików, zwróćmy szczególną uwagę m.in. na te gatunki roślin, jakie pokazujemy.    Więcej o:

Skomentuj:

Rośliny doniczkowe: nasze tropiki