Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowości Comforty: Salone Internazionale del Mobile 2014

red.

Stoliki inspirowane surowym pięknem wysp Pelagie oraz sofa Pesto to projekty polskich projektantów zaprezentowane przez salon Comforty.

16140941 https bi
fot. Ernest Winczyk

fot. Ernest Winczyk

PELAGIE

Design: Dorota Koziara
Comforty2014
Premiera Salone Internazionale Del Mobile, Milano 2014

Pelagie to rodzina stolików, dla których inspiracją były wspomnienia z archipelagu wysp, położonych na Morzu Środziemnym, pomiędzy Europą, a Afryką. Wyspy te od wieków były miejscem spotkań wędrowców pomiędzy dwoma, tak różnymi  kontynentami.To tu łączą się także prądy Oceanu Atlantyckiego z ciepłymi wodami Morza Śródziemnego.Właśnie te refleksje dały projektantce impuls do zestawienia ze sobą materiałów do budowy nóżek i blatów, stworzenia kolekcji mebli, które zapraszają do spotkań, kusząc swym kolorem i urokiem szlachetnych materiałów.

"Surowe piękno natury wysp Pelagie było dla mnie inspiracją do wyboru kontrastujących ze sobą materiałów i faktur - ciepłych i chłodnych. Ciepło drewna, z którego stworzone są nóżki oraz blaty łączy się z chłodną elegancją lakierowanego szkła i MDF w tej samej tonacji kolorystycznej. Całość dopełnia szlachetny włoski marmur Carrara, Marquina i Palisandro. " - powiedziała Dorota Koziara o swoim pierwszym produkcie zaprojektowanym dla marki Comforty.

Dzięki różnym wysokościom nóżek oraz formatom blatów, kolekcja  stolików Pelagie, pozwala  na sytuowanie ich w grupach, inspirując do tworzenia kompozycji o zróżnicowanej barwie, kształcie i fakturze.Pelagie to także inspiracja kolorami Morza Śródziemnego i krajobrazem tych najbardziej wysuniętych na południe sycylijskich wysp. Szmaragdy, kwarc, złoto, biel, szarości i czernie kamienia powulkanicznego, znalazły swoje odzwierciedlenie w kolorystyce blatów tej kolekcji.

Funkcjonalnym atutem Pelagie jest możliwość łączenia dominującego stolika, o największej średnicy, z bardziej mobilnymi mniejszymi stolikami, które w razie potrzeby można rozstawić wokół rozległej sofy i innych mebli tworzących strefę wypoczynku.
Kolekcję uzupełniają dodatkowe stoliczki pomocnicze o nieco odmiennym kącie nachylenia nóżek. Dostępne są tylko w fornirze.

 fot. Ernest Winczyk
PESTO

Design: Tomasz Augustyniak Comforty 2014
Premiera Salone Internazionale Del Mobile, Milano 2014
Ideą projektu Pesto było stworzenie komfortowych sof, szezlongów i puf, wyróżniających się elegancją, nowoczesną, stonowaną linią i funkcjonalnością, pozwalającą na swobodną kompozycję strefy wypoczynku w różnorodnych wnętrzach - zarówno nowoczesnych jak i bardziej klasycznych.

"Bez względu na panujący we wnętrzu klimat, Pesto wniesie do niego doskonały komfort i subtelne detale. To użytkownik zdecyduje jednak o ich znaczeniu, nadając meblu ostateczny wyraz.” powiedział Tomasz Augustyniak o najnowszym projekcie.

Linia oparcia płynnie przechodząca w podstawę, wraz z poduchami, tworzą harmonijny układ brył. Całość unosi się na charakterystycznych nóżkach- drewnianych lub stalowych.Zarówno drewno jak i stal są materiałami dyskretnie wpływającymi na ostateczny charakter mebla, dodając wnętrzu odpowiedniego smaku.

Skomentuj:

Nowości Comforty: Salone Internazionale del Mobile 2014