Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza sypialni: bliżej marzeń

TEKST: Elżbieta Błasikiewicz ZDJĘCIA: Arkadiusz Ścichocki PROJEKT I STYLIZACJA: Sabina Wróblewska i Agnieszka Zabrodzka

Pomysł na wystrój sypialni Ania i Artur przywieźli z wyspy Bali. Jednak klimatu, o jakim marzyli, nie zdołały przywołać meble typowe dla tamtejszych wnętrz. Nic dziwnego - zabrakło stosownych dodatków. A to głównie one tworzą styl.

23.10.2014 WARSZAWA SESJA WNETRZE , METAMORFOZA PO ZMIANCH NA ZDJECIU WNETRZE SYPIALNIA STYLIZACJA AGNIESZKA ZABRODZKA DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA
METAMORFOZA SYPIALNI. Sypialnia zyskała orientalny klimat, o jaki chodziło gospodarzom. W oknach pojawiły się drewniane żaluzje i nowe firany z woalu, a nad łóżkiem - zrobiony z takich samych firan baldachim-moskitiera. Na jasnopopielatej ścianie namalowano ornamenty skopiowane z balijskiej płytki. Typowy dla tego regionu wielobarwny roślinny wzór ma też nowa pościel.
ARKADIUSZ ŚCICHOCKI


Gospodarze, zauroczeni urodą wnętrz, jakie podziwiali na indonezyjskiej wyspie Bali, postanowili przywołać ich charakterystyczną atmosferę w swojej sypialni. Popełnili jednak błąd, bo poprzestali na kupieniu pochodzących stamtąd mebli, a dobór dekoracyjnych dodatków pozostawili przypadkowi. W rezultacie w pokoju panowała stylowa mieszanka i to bynajmniej nie egzotyczna. Stylistki poproszone o pomoc w przearanżowaniu wnętrza postawiły na te elementy wystroju, które od razu kojarzą się z Azją - na przykład rozpostarty nad łóżkiem baldachim-moskitiera czy złote ornamenty na ścianie. Przy okazji nieco przemeblowały pomieszczenie, znacznie zwiększając jego funkcjonalność.W SKRÓCIE

WNĘTRZE DO METAMORFOZY

Sypialnia o powierzchni 12,6 m kw. w domu jednorodzinnym.

UŻYTKOWNICY

Małżeństwo - Ania i Artur.

CO BYŁO DO ZROBIENIA

Zaaranżowanie sypialni w jednolitym stylu, przywodzącym na myśl wnętrza z wyspy Bali. Ze względu na niewysoki budżet meble miały pozostać te same; pieniądze przeznaczono głównie na farby do ścian oraz na dodatki dekoracyjne.

JAK PRZEBIEGAŁY PRACE

Metamorfozę zaczęto od odświeżenia sufitu, a potem ścian. Gdy farba wyschła, stylistki ozdobiły ścianę wokół łóżka wzorami typowymi dla ornamentyki balijskiej (jak to zrobić, pokazujemy dalej). Na koniec zmieniły zasłony w oknie, "odmłodziły" żyrandol i uzupełniły wystrój o dodatki dekoracyjne, które wzmocniły styl wnętrza.

ILE CZASU TRWAŁY PRACE

3 dni (2 dni - malowanie, sprzątanie i ozdabianie ściany, 1 dzień - montaż żaluzji i baldachimu oraz dekorowanie wnętrza).

WYKONAWCY

Wszystkie prace wzięły na siebie stylistki.KOSZTORYS

Firany (IKEA) 32 zł
Żaluzje 140 x 160 cm (Jysk) 229 zł
Pościel i narzuta (Zara Home) 199 zł
Rurki do baldachimu (Leroy Merlin) 38 zł
Uchwyty-końcówki (Zara Home) 80 zł
Farba (Dulux) 186 zł
Poduszki (Jysk) 100 zł
Komplet stolików (Jysk) 225 zł
Lampki (IKEA) 195 zł
Pudła-skrzynie (Jysk) 120 zł
Żarówki (Leroy Merlin) 21 zł
Razem 1425 zł    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza sypialni: bliżej marzeń