Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architekci radzą: garderoba czy szafy na 50 m kw.?

Red.

Pierwsze mieszkanie młodych ludzi. Co lepsze - garderoba czy szafy? I jak pomieścić wannę i prysznic na pięciu metrach kw.? Mamy dwa rozwiązania. Odpowiedzi udzielają architekci.

Niedawno kupiliśmy z mężem nasze pierwsze mieszkanie i zastanawiamy się, jak je urządzić. Czy uda się znaleźć w nim miejsce na garderobę? Jeśli nie, to gdzie zaplanować wystarczającą liczbę szaf? Zależy nam również na stole, przy którym można zasiąść razem z gośćmi. Naszym marzeniem jest też łazienka z wanną i kabiną prysznicową, ale czy uda się je pomieścić w niespełna pięciometrowym pomieszczeniu? Izabela

Rozwiązanie 1: w miejscu salonu

Justyna Burdow-Gołoś

Garderoba zajęła fragment pokoju przeznaczonego na salon; w jego pozostałej części powstała wygodna SYPIALNIA z centralnie ustawionym łóżkiem. Ponieważ do garderoby wchodzi się właśnie z sypialni, w przedpokoju zaplanowałam niewielką szafę na odzież wierzchnią.

Zamknięta KUCHNIA została połączona z mniejszym pokojem i przeniesiona w sąsiedztwo łazienki (do usytuowanego tutaj pionu wodno-kanalizacyjnego będzie można podłączyć kuchenne urządzenia). Otwarty aneks ma funkcjonalną zabudowę w kształcie litery L. We wnęce zasłaniającej ciąg roboczy od strony kąta wypoczynkowego proponuję ustawić lodówkę wraz z dodatkową szafką (np. praktycznym cargo). Przy kuchni jest miejsce na minijadalnię z prostokątnym stołem.

W PRZEDPOKOJU, tuż przy wejściu do sypialni, powstał schowek gospodarczy. Umieściłam w nim między innymi pralkę, co dało mi większą swobodę w zaaranżowaniu ŁAZIENKI - teraz bez problemu mieści się w niej prostokątna wanna (160 x 70 cm) i kabina prysznicowa (80 x 80 cm), a także podwieszony sedes oraz umywalka.

Rozwiązanie 2: niewielki retusz

Krzysztof Radzanowski

Dwie szafy znajdują się w SYPIALNI urządzonej w mniejszym pokoju, jedna jest w PRZEDPOKOJU. Sypialnia, do której wchodzi się teraz przez drzwi w skośnej ściance, została nieznacznie zmniejszona na rzecz niewielkich schowków: kuchennego (na pralkę) i przedpokojowego (na przykład na buty lub na akcesoria do sprzątania).

POKÓJ DZIENNY, tak jak na planie wyjściowym, jest połączony szerokim przejściem i z przedpokojem, i z kuchnią. Tuż przy wejściu do salonu stoi duży stół, w głębi znajduje się aneks wypoczynkowy. W KUCHNI zaplanowałem funkcjonalny ciąg roboczy w kształcie litery L.

ŁAZIENKA jest wyposażona w prostokątną wannę (160 x 70 cm), kabinę prysznicową (model narożny o wymiarach 80 x 80 cm), umywalkę oraz podwieszony sedes zainstalowany w płytkiej wnęce.

    Więcej o:

Skomentuj:

Architekci radzą: garderoba czy szafy na 50 m kw.?