Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

57,3 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia

Red.

Rozkład mieszkania, które właśnie kupiliśmy, nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Przede wszystkim brakuje w nim jednej sypialni. Zastanawiamy się, czy przy takim metrażu udałoby się wydzielić dodatkowe pomieszczenie - jeśli tak, to w której części mieszkania to zrobić? Większy z istniejących pokoi chcemy przeznaczyć na salon z aneksem kuchennym. Poradźcie również, jak urządzić łazienkę. Krzysztof

Rozwiązanie 1: tam, gdzie była kuchnia

Wioletta Sawczuk

Miejsce do spania w nowej sypialni znajduje się na podeście - w nim można bowiem ukryć instalację wodno-kanalizacyjną poprowadzoną do aneksu kuchennego. Przestrzeń pod podestem warto dodatkowo wykorzystać na praktyczne schowki. Przy oknie w SYPIALNI proponuję ustawić (zależnie od potrzeb) toaletkę lub biurko. Zarówno sypialnia, jak i łazienka zostały nieco pomniejszone na rzecz przechodniego aneksu kuchennego usytuowanego między przedpokojem a pokojem dziennym.

Zabudowa KUCHNI tworzy jeden ciąg roboczy, w którym urządzenia AGD (lodówka, zlewozmywak i płyta grzejna) są oddzielone odcinkami blatu o takiej długości, by umożliwić wygodne przygotowywanie posiłków. W bliskim sąsiedztwie kuchni proponuję ustawić prostokątny stół.

Mniejszy pokój, przeznaczony dla dziecka, został zmniejszony o przedpokojową wnękę; po jej zabudowaniu powstanie schowek gospodarczy, np. na akcesoria do sprzątania. I w PRZEDPOKOJU, i w pokoju dziecka jest spora szafa. W tym drugim można też zbudować pawlacz nad drzwiami (schowków nigdy za dużo!).

Wejście do ŁAZIENKI zostało przeniesione na drugą ścianę. W pomieszczeniu tym proponuję zainstalować dużą kabinę prysznicową (z brodzikiem o wymiarach 80 x 120 cm), umywalkę i podwieszony sedes. W kącie przy kabinie powstała wnęka w sam raz na standardową pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: ze skosem

Anna Malesińska

Nowa SYPIALNIA nie jest duża - mieści się w niej tylko duże łóżko oraz kącik do pracy bądź toaletka z długim blatem. Do pokoju wchodzi się ze strefy dziennej; wejście pozostawiłam otwarte, ale można w nim zamontować drzwi, np. przesuwane. Dzięki dwóm oknom i drzwiom na balkon sypialnia (mimo niewielkiego metrażu) nie powinna sprawiać wrażenia klaustrofobicznej.

Główny ciąg roboczy w KUCHNI usytuowałam przy jednej ścianie; jego uzupełnieniem jest półwysep (można go zastąpić pojemną wysoką zabudową), przy którym stoi kanapa. W narożniku obok okna proponuję zaaranżować kącik śniadaniowy z kwadratowym stolikiem. Duży stół ustawiłam trochę nietypowo: przy skośnym fragmencie ściany wydzielającej pokój dziecka.

W przedpokoju i w POKOJU DZIECKA zaprojektowałam szafy. Podobnie jak w poprzednim wariancie, drzwi do ŁAZIENKI zostały przeniesione na drugą ścianę - naprzeciwko drzwi wejściowych do mieszkania. Ta zmiana umożliwiła wygospodarowanie miejsca na pojemny schowek gospodarczy (w zabudowanej wnęce przy kanapie).

Skomentuj:

57,3 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia