Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny salon w domu jednorodzinnym

Zdjęcia i stylizacja: Magdalena Szulc autorka bloga www.simplyhomeabout.blogspot.com

Ten salon to doskonały przykład nowoczesnej aranżacji wnętrz w domu dla rodziny. Zanim jednak osiągnięto taki efekt w pokoju panował chaos, który z sukcesem udało się okiełznać. Zobacz stan przed i po.

Salon został zaaranżowany przez właścicielkę domu - Magdalenę Szulc, autorkę bloga Simply about Home. Pani Magda chciała, aby pokój łączył funkcje wypoczynkową i jadalnianą. Dlatego musiały się tam zmieścić i duży stół, i całkiem spora sofa narożna. Zdjęcia pokazujące stan pierwotny salonu nie wróżyły jednak sukcesu. Pokój dzienny wydawał się mniejszy niż w rzeczywistości i stłoczony. Na jego wygląd negatywnie wpływały także podziały na podłodze - część była wyłożona terakotą, a część panelami.

Pani Magda wiedziała jednak jak zapanować nad przestrzenią. Przede wszystkim zdecydowała się na radykalną zmianę kolorystyki i wymianę podłogi. W trakcie prac remontowych zwracano uwagę na detale, jak listwy przypodłogowe, które dziś stanowią efektowne wykończenie wnętrza.

Salon zyskał wyraźny podział na dwie strefy, i to bez konieczności wprowadzania fizycznych podziałów, takich jak ścianki. Całość spaja kolorystyka i sprzęty w tej samej stylistyce. Do wnętrza wprowadzono meble nowoczesne, jak krzesła i sofa, ale także tradycyjne, które dodają domowego ciepła. Chodzi głównie o stół z toczonymi nogami oraz piękny biały kredens. Dzieła dopełniają dodatki, wśród których prym wiodą efektowne lampy zawieszone nad stołem. Ich wyraziste formy doskonale przełamują stonowane wnętrze.

Skomentuj:

Nowoczesny salon w domu jednorodzinnym