Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój dzienny: kłopotliwa ściana

Monika Filipiuk-Obałek, Sylwester Rejmer, projekt wnętrza: Ula Kołodziejek-Herman/Bemydesign, Joanna Malitka/Kreska Studio Architektoniczne

Jedno okno albo dwa, u dołu grzejniki, a po bokach wąskie skrawki muru. Nawet tak trudną do zagospodarowania ścianę można z pożytkiem wykorzystać. Zobaczcie kilka ciekawych pomysłów na nietypowe zabudowy przy oknach.

Salon
Wnętrze 1: W zabudowie ukryto również grzejniki. Osłonki zostały zrobione z rozstawionych dość szeroko listewek, między którymi może swobodnie krążyć powietrze.
Monika Filipiuk-Obałek

Wnętrze 1 - jeden pokój, kilka funkcji

W pokoju dziennym pani Marta chciała mieć nie tylko wygodny kąt wypoczynkowy (z rozkładaną kanapą, na której można spać), ale również miejsce do pracy. Musiała się tu jeszcze znaleźć spora domowa biblioteka i garderoba. Wziąwszy pod uwagę, że pomieszczenie ma tylko 19 m kw., znalezienie miejsca na wszystkie potrzebne sprzęty nie było łatwym zadaniem. Jedną ze ścian zajął duży regał i narożna kanapa, drugą, przeciwległą - pojemna szafa ubraniowa z wnęką na telewizor. Nie było rady: biurko wraz z półkami trzeba było umieścić przy ścianie z oknem (okolica drzwi nie wchodziła w grę, bo to najciemniejsza część pokoju).

Wnętrze 2 - zabawa w urządzanie

Wystarczy jedno spojrzenie na ten salon i już wiadomo, że pani Agnieszka, właścicielka mieszkania, ma poczucie humoru i niekonwencjonalne podejście do urządzania wnętrz. Tradycyjny fotel (zbyt przyziemny) został tu zastąpiony zwieszającym się z sufitu brazylijskim bujakiem, stolik kawowy jest zrobiony z europalet, a w aneksie jadalnym stoją krzesła z różnych kompletów i prosta czerwona ława. Wzdłuż ściany z oknami powstała natomiast zastępująca wysokie regały zabudowa z półkami, która pomieściła całą domową biblioteczkę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pokój dzienny: kłopotliwa ściana