Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szukamy miejsca na schowki w 65-metrowym mieszkaniu

Red.

Nieco ponad 65 metrów dla 3 osób. Są trzy pokoje, kuchnia, łazienka i oddzielna toaleta. Jak w takim mieszkaniu wygospodarować miejsce na schowki? Na wasze pytania odpowiadają architekci.

Mamy już plan naszego mieszkania i... trochę wątpliwości. Ponieważ nie przydzielono nam piwnicy, potrzebujemy jak najwięcej schowków, nie tylko na ubrania. Nie wiemy również, co zrobić ze słupem między kuchnią a pokojem - czy można go jakoś obudować? Jeden z mniejszych pokoi będzie naszą sypialnią, drugi chcemy przeznaczyć dla przyszłego dziecka, ewentualnie dla dwojga, dlatego zależy nam, by był jak największy. Paulina


Rozwiązanie 1: szafa zamiast wejścia

Wioletta Sawczuk

Wejście z przedpokoju do KUCHNI zostało zlikwidowane - dzięki temu powstała wnęka na szafę; druga szafa znajduje się przy wejściu do mieszkania. Proponuję też zmniejszyć nieco toaletę, a w zyskanym  miejscu wydzielić schowek na pralkę i np. na akcesoria do sprzątania (odkurzacz, mopy itp.). Przeniesienie tu pralki umożliwiło swobodniejszą aranżację ŁAZIENKI, pomniejszonej na rzecz sypialni - jest tu tylko wanna oraz umywalka.

Do kuchni wchodzi się teraz z POKOJU DZIENNEGO. Ciąg roboczy ma kształt litery U. Są w nim zarówno szafki stojące, jak i (na dwóch ścianach bez okien) wiszące. W wysokiej zabudowie przy otwartym wejściu oprócz dodatkowych szafek proponuję umieścić lodówkę i piekarnik.

Wąska, głęboka wnęka w POKOJU DZIECIĘCYM jest bardzo trudna do zagospodarowania; aby jak najlepiej wykorzystać jej przestrzeń, proponuję wstawić dwa mobilne stelaże-wieszaki na ubrania. Można na nich osobno umieścić odzież letnią i zimową i zgodnie z porą roku wysuwać do przodu jeden ze stelaży.

Rozwiązanie 2: szafy, szafki, regały

Anna Malesińska

Obydwa wejścia do KUCHNI zostały zachowane. Ciąg roboczy ma kształt litery L; przy ścianie bez okna zaplanowałam w nim zarówno szafki stojące, jak i wiszące. Dodatkowa, płytka szafka kuchenna znajduje się we wnęce, która powstała po dostawieniu do słupa dwóch wąskich ścianek. Przy tak poszerzonym słupie od strony POKOJU DZIENNEGO jest teraz wygodne miejsce na szafkę RTV.

Łazienka została nieco zmniejszona, dzięki czemu w SYPIALNI zmieściła się spora szafa. Przy drugiej ścianie tego pokoju proponuję zbudować ciąg płytkich szafek albo - w zależności od potrzeb - regał na książki. W ŁAZIENCE zaplanowałam prostokątną wannę oraz umywalkę. Pralka (o głębokości 40 cm) została przeniesiona do schowka wydzielonego przy przedpokojowej szafie; urządzenie można podłączyć do łazienkowego pionu wodno-kanalizacyjnego.

Skomentuj:

Szukamy miejsca na schowki w 65-metrowym mieszkaniu