53,5 m kw., dla 3 osób: jak urządzić nasz salon
Zastanawiamy się, jak zaaranżować nowe mieszkanie - przede wszystkim część dzienną z otwartym aneksem kuchennym. Gdzie najlepiej zaplanować kąt wypoczynkowy, gdzie ustawić stół? Będziemy wdzięczni za podpowiedzi i z ciekawością poznamy wizje projektantów. W mniejszych pokojach chcemy urządzić dwie sypialnie - jedną przeznaczoną dla nas, drugą dla dziecka. Mikołaj



Magdalena Żmihorska-Tomasik
Kuchenna zabudowa ma nietypowy kształt. Część szafek stoi skosem - wzdłuż nowej ścianki wyznaczającej "odnogę" przedpokoju, z której wchodzi się do pokoju dziecka oraz do Państwa sypialni. W ciągu roboczym proponuję zainstalować kuchenkę (płytę grzejną) i zlewozmywak. Lodówkę, osłoniętą ścianką, umieściłam po drugiej stronie KUCHNI, przy pionie wodno-kanalizacyjnym.
Pozostałą część strefy dziennej zajmuje aneks jadalny z okrągłym stołem oraz kąt wypoczynkowy z kanapą, dwoma stolikami i szafką RTV. Do części dziennej prowadzi z PRZEDPOKOJU otwarte przejście; aby było szersze (a zarazem bezpieczne dla przechodzących tędy osób), narożnik przedpokojowej szafy został ścięty. Szafy różnej wielkości zaplanowałam także w mniejszych pokojach (ta w SYPIALNI rodziców również ma ścięty narożnik, umożliwiający swobodne otwieranie drzwi wejściowych).
ŁAZIENKA pozostała na swoim miejscu, jest tylko nieznacznie mniejsza. Znajduje się tu prostokątna wanna (160 x 70 cm), pralka, sedes oraz dwie umywalki częściowo wpuszczone w długi blat. Pod nim jest miejsce na niezbędne szafki.
Rozwiązanie 2: z aneksem
Michał Grzelak
W obszernej wnęce w KUCHNI umieściłem m.in. lodówkę, szafkę cargo i piekarnik. Barek pełni funkcję stolika śniadaniowego, przy którym można zjeść szybki posiłek (duży stół stoi w sąsiedztwie). Telewizor został zawieszony tak, by był widoczny z każdego miejsca salonu, a nawet - z kuchni.
W przejściu do POKOJU DZIENNEGO proponuję częściowo obniżyć sufit (na planie wyznacza go linia przerywana) i zbudować regał na domową biblioteczkę lub - jeśli będzie Państwu brakowało domowych schowków - zamykane szafki.
Załamana ściana między łazienką a POKOJEM DZIECIĘCYM utworzyła wnęki - z jednej strony na wygodną kabinę prysznicową (120 x 90 cm), z drugiej na dziecięce łóżeczko. Pralkę w łazience warto ukryć w wysokiej szafce z półkami w górnej części.
- Więcej o:
![Trzypokojowe, 63,4 m kw., dla 4 osób Trzypokojowe, 63,4 m kw., dla 4 osób]()
63,4 M kw., dla 4 osób: gdzie przenieść kuchnię
![Jak urządzić część dzienną w mieszkaniu? Jak urządzić część dzienną w mieszkaniu?]()
Jak urządzić część dzienną w mieszkaniu?
![Niedobre miejsce na salon Niedobre miejsce na salon]()
Niedobre miejsce na salon
![Może nowy pokrowiec na krzesełko MAMMUT? Jest tak cudownie kosmaty, że wzbudzi sensację nie tylko w pokoju dziecięcym. Może nowy pokrowiec na krzesełko MAMMUT? Jest tak cudownie kosmaty, że wzbudzi sensację nie tylko w pokoju dziecięcym.]()
Zaproś dom do zabawy razem z kolekcją GREJSIMOJS
![Mikrowybudzenia w sezonie grzewczym! Mikrowybudzenia w sezonie grzewczym!]()
Mikrowybudzenia w sezonie grzewczym!
![Cegła w aranżacji wnętrz Cegła w aranżacji wnętrz]()
Cegła w aranżacji wnętrz
![Dania główne. 1. Widelec do sałatki 2. Widelec do ryby 3. Widelec do dania głównego 4. Talerz podstawowy, tzw. podtalerz 5. Nóż do dania głównego 6. Nóż do ryby 7. Łyżka do zupy 8. Talerz na pieczywo 9. Nóż do masła 10. Widelczyk deserowy 11. Łyżeczka deserowa 12. Miseczka na sól 13. Pucharek na wodę 14. Kieliszek do wina czerwonego 15. Kieliszek do wina białego. nakrycie stołu, nakrywanie do stołu, stół wielkanocny, zastawa, sztućce]()
Jak prawidłowo ułożyć talerze i sztućce na stole? Zasady savoir-vivre krok po kroku
![MIESZKANIE ARTURA RUCIŃSKIEGO I OLI TROCZYŃSKIEJ. Dwoje muzyków zauroczył dom z ogrodem położony blisko Puszczy Kampinoskiej. Artyści czują się tutaj jak na całorocznych wakacjach, przerywanych jedynie wyjazdami do pracy w operze, które na szczęście nie zabierają wiele czasu. Otoczenie sprawiło, że pan domu odkrył w sobie pasję ogrodniczą i czasem zakłóca głosy natury motorem kosiarki. <BR /> Początkowo dom miał być urządzony w stylu wiejskim. Gospodarze zmienili zdanie, kiedy odkryli sklep z meblami kolonialnymi. Wnętrze rozweselają jedwabne dywany oraz patchworkowe pufy i poduszki. Tajemniczy obiekt przy słupie to wiklinowo-rattanowa lampa. Nad komodą z palisandru i drewna mango wisi obraz autorstwa Krzysztofa Rapsy, który bywa tematem długich dyskusji z gośćmi - każdy widzi na nim coś innego. OLYMPUS DIGITAL CAMERA]()
Mieszkanie Artura Rucińskiego i Oli Troczyńskiej









