Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jasne mieszkanie w starej kamienicy

Tekst: Anna Oporska, projekt: EG Projekt - Ewelina Golinowska

43-metrowe mieszkanie w kamienicy z początku XX wieku na warszawskiej Pradze przeszło gruntowną metamorfozę. Zyskało nowoczesny i stylowy wystrój utrzymany w jasnych i świeżych kolorach.

Mieszkanie mieści się na warszawskiej Pradze, w kamienicy wzniesionej w latach 1912-13. Właścicielką jest młoda kobieta, która chciała mieć wnętrza jasne i funkcjonalne, takie, w których mogłaby odpocząć po ciężkim dniu. Realizacji zadania podjęła się architektka Ewelina Golinowska z pracowni EG Projekt.

Najważniejszym pomieszczeniem w tym 43-metrowym mieszkaniu jest otwarta strefa dzienna z aneksem kuchennym. Zgodnie z preferencjami właścicielki, ściany zostały pomalowane na biało, dzięki czemu we wnętrzu jest jeszcze więcej światła. Meble zostały eklektycznie zestawione - prosty, współczesny podwieszany regał sąsiaduje z ciężkim, okrągłym stołem. Przy nim z kolei ustawiono białe krzesła z lat 80. z pomarańczowymi siedziskami. Biel w tej części mieszkania została przełamana przez rześką zieleń kanapy.

W aneksie kuchennym odsłonięto czerwoną cegłę, która nawiązuje do klimatu starej, przedwojennej kamienicy. Zostały z nią skontrastowane białe fronty kuchennych szafek, które mają różnorodne uchwyty. Wszystko to nadaje kuchni indywidualnego wyrazu. Zwieńczeniem tej części pomieszczenia są gołe żarówki wiszące na kablach w kolorowych oplotach.

W sypialni dominuje biel. Lekka lampa i białe meble mają optycznie powiększyć mały pokój i nadać mu bardziej przytulnego wyglądu. Na ścianie wiszą dwie szafki z zielonymi frontami, a pomiędzy nimi skrzynka na owoce wykorzystana w niekonwencjonalny sposób - pomalowana na biało służy jako dodatkowa półka. Loftowe kinkiety dopełniają wystrój wnętrza

Skomentuj:

Jasne mieszkanie w starej kamienicy