Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie dostosowane do stylu życia

Elżbieta Błasikiewicz, stylizacja: Bożena Kocój, projekt wnętrza: Aleksandra Dębińska-Węgiełek/Węgiełek Studio Projektowe

Duży salon sprzyjający podtrzymywaniu kontaktów towarzyskich, książki na wyciągnięcie ręki, odpowiednio wyeksponowane obrazy - aranżując mieszkanie, Julita i Jakub kierowali się tym, co najbardziej lubią.

Julita i Jakub uwielbiają spotkania towarzyskie. Szukali więc mieszkania na tyle przestronnego, by mogło pomieścić przyjaciół często wpadających w odwiedziny - najlepiej z otwartą przestrzenią dzienną z częścią wypoczynkową, jadalną i obszernym aneksem kuchennym. Zależało im również na wygodnej i w miarę odizolowanej strefie prywatnej dla siebie i mającego się wkrótce narodzić dziecka. Znalezione mieszkanie (84 m kw.) spełniało większość tych kryteriów. Co prawda, układ pomieszczeń wymagał kilku zmian, m.in. powiększenia ŁAZIENKI oraz wygospodarowania miejsca na GARDEROBĘ, ale z pomocą architektki szybko się z tym uporali.

URZĄDZANIE WNĘTRZ - jako zdeklarowani bibliofile - zaczęli od regału na książki w pokoju dziennym. Mebel ten stał się centralnym punktem pomieszczenia, wokół którego została zorganizowana cała przestrzeń. W wystroju mieszkania właściciele postawili na funkcjonalność. Dzięki pomysłowo zaprojektowanym schowkom wszystkie rzeczy mają swoje miejsce, a  meble wypoczynkowe o sporych rozmiarach zapewniają komfort nie tylko domownikom, ale także gościom. Jest też gdzie przygotowywać posiłki i wygodnie je jeść. Przemyślano również kolorystykę. Dominują neutralne szarości i biele, ożywione akcentami mocniejszych barw. Na takim tle znakomicie prezentują się obrazy, których kolekcjonowanie Julita z Jakubem traktują nie tyle jako lokatę kapitału, ile fascynującą przygodę. Gustują zwłaszcza w twórczości młodych polskich artystów; ich prace wyszukują w galeriach i na aukcjach sztuki współczesnej.

Skomentuj:

Mieszkanie dostosowane do stylu życia