Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oryginalne mieszkanie młodej pary

Projekt: Ewa Pokorska/Pracownia COCO, zdjęcia: Łukasz Markowicz

Mieszkanie młodej pary w Warszawie odzwierciedla ich styl życia - aktywny i odważny. Wnętrza są nowoczesne i oryginalnie zaaranżowane. Nie brakuje tu dobrych pomysłów.

Niewielkie mieszkanie w Warszawie z lat 60. kupiła młoda para prowadząca aktywny tryb życia. Młodzi aranżację wnętrz powierzyli Pracowni Projektowania Wnętrz COCO, która zastała nieruchomość w bardzo złym stanie. Właściciele byli gotowi na całkowitą metamorfozę. Zależało im przede wszystkim na wygodzie i funkcjonalności, a to wymagało zmiany układu mieszkania.

Szachownica w roli głównej

Remont zaczęto od burzenia ścian i wznoszenia nowych. Po otworzeniu strefy dziennej i połączeniu jej z KUCHNIĄ nadszedł czas na nowy wystrój. Marzeniem właścicielki było wprowadzenie do mieszkania motywu czarno-białej szachownicy, która stała się mianownikiem łączącym poszczególne pomieszczenia. Płytki podłogowe w ten wzór ułożono w kuchni, łazience i korytarzu.

Zastosowanie szachownicy na tak niewielkiej powierzchni nie tylko wyznacza centralną strefę komunikacji, ale przede wszystkim powiększa optykę mieszkania, łącząc wszystkie pomieszczenia - mówi projektantka Ewa Pokorska. Ceramiczne płytki pokrywają także ścianę kuchenną oraz podłogę na niewielkim balkonie. To one w dużej mierze zaważyły na oryginalnym i nowoczesnym charakterze wnętrz.

Z błękitnym akcentem

Kuchnia została oddzielona od strefy dziennej funkcjonalnym, pełnym szuflad roboczym
półwyspem. Natomiast elementem spajającym te dwie części mieszkania jest poziomy ciąg niebieskich szafek, biegnących wysoko wzdłuż ściany.
W części wypoczynkowej zdecydowano się na pomalowanie ściany na czaro oraz sofę w tym samym kolorze. Czarna jest także duża lodówka, która mimo pokaźnych gabarytów nie rzuca się w oczy.
Paleta kolorystyczna została ograniczona do bieli, czerni, błękitu i barwy naturalnego drewna. Taki zestaw jest jednocześnie nowoczesny, ale i przyjazny, a do tego wnoszący powiew świeżości.

Skomentuj:

Oryginalne mieszkanie młodej pary