Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolor i wzór: błękit

Elżbieta Błasikiewicz, stylizacja: Joanna Płachecka

Wszystkie błękity są piękne, ale we wnętrzach najładniej wyglądają jasne, świetliste odcienie tej barwy. Mają tak zgodny charakter, że przyciągają do siebie wiele kolorów, ale same najbardziej lubią towarzystwo bieli i popielatej szarości.

Sypialnia w błękicie

Wnętrze pełne spokojnych błękitów jest idealnym miejscem do wypoczynku. Aby osiągnąć podobny klimat, kieruj się poniższymi wskazówkami:

Sięgnij po kilka odcieni błękitu - najlepiej bladych, jakby rozmytych. Ponieważ są bardzo delikatne i niezbyt chłodne, a przez to na ogół dobrze przez nas tolerowane, mogą dominować w wystroju.  

Dodaj do zestawienia popielatą szarość. Wzmocni ona skojarzenia z wodą i niebem, a tym samym stworzy wrażenie większej przestronności. W akcentach niech pojawi się biel, która?rozjaśni kompozycję, a także zszarzały beż - kolejna barwa przywołująca na myśl naturę.  

Zrezygnuj z wyrazistych ornamentów, które mogą rozpraszać, a przez to zakłócać atmosferę wyciszenia panującą w niebiesko-popielatym wnętrzu. Lepiej użyć wzorów fakturowych - na tak spokojnym tle uwydatni się ich subtelna uroda.

Błękitne wnętrza na chłodno

Wnętrze w chłodniejszych, ale wciąż bardzo świeżych odcieniach, działają odświeżająco. Jak osiągnąć taki efekt?

Połącz błękit z czystą bielą. Odcienie niebieskiego mogą być różne - od jasnych po kobaltowe. Im więcej ich będzie, tym lepiej, bo wtedy kompozycja wyda się bogatsza i bardziej urozmaicona.

Dobierz rozważnie proporcje kolorów. Największą powierzchnię powinny zajmować blade błękity oraz biel, kobaltowych odcieni użyj jedynie jako akcentów. Przy odwrotnych proporcjach wnętrze mogłoby być zbyt ciemne i zimne.

Dopasuj wzory do wystroju wnętrza. W stylizowanym na rustykalne (takie właśnie prezentujemy) najbardziej na miejscu będą motywy realistyczne albo zgeometryzowane roślinne, oczywiście niebieskie na białym tle.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kolor i wzór: błękit