Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okna: chroń wnętrza przed słońcem

Małgorzata Margas

Nawet w naszym klimacie skwar potrafi się dać we znaki, zwłaszcza we wnętrzach z oknami wychodzącymi na południe. Przed nadmiarem słońca i nagrzewaniem się pomieszczeń najskuteczniej ochronią osłony montowane na zewnątrz.

Promienie słoneczne odbijają się od przesłony, nie docierając do szyb, a tym samym - nie nagrzewając ich. Dlatego osłony zewnętrzne są skuteczniejsze niż np. żaluzje czy rolety montowane wewnątrz pomieszczeń.

Rolety zewnętrzne. Po opuszczeniu całkowicie zaciemniają pomieszczenie, obniżając w nim temperaturę nawet o 10 st. C (dodatkowo zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną, a zimą stanowią skuteczną barierę przed zimnem i wiatrem). Lekko rozsunięte zapewniają półmrok, co umożliwia bezpieczne poruszanie się po pomieszczeniu, a jednocześnie pozwala odpocząć oczom od intensywnego światła; nie przeszkadzają w wietrzeniu - opuszczając lub podnosząc roletę, można regulować ilość powietrza dostającego się do domu.

Markizy. Montuje się je głównie nad oknami tarasowymi. Redukują ilość wpadającego do wnętrza światła i ciepła, nie zasłaniając przy tym widoku. Ich dodatkową zaletą jest to, że zacieniają również taras, umożliwiając przebywanie na nim nawet w bardzo słoneczny dzień.

Markizorolety. Montowane tylko na oknach pionowych, stanowią połączenie markizy z roletą. Górna część zwija się do umieszczonej nad oknem kasety tak jak roleta, dolną (z ruchomą belką) można odchylać, tworząc "daszek" - wtedy mamy dostęp do zewnętrznego parapetu, na którym mogą stać np. kwiaty. Markizolety chronią wnętrza przed nagrzewaniem aż osiem razy skuteczniej niż rolety wewnętrzne.

    Więcej o:

Skomentuj:

Okna: chroń wnętrza przed słońcem