Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pakowanie prezentów: ozdobne papiery i torebki na prezenty

Monika Utnik-Strugała

Prezent zapakowany z pomysłem cieszy bardziej, nawet gdy jest bardzo symbolicznym podarkiem. Spraw swoim bliskim radość na święta.

Nie sztuka kupić coś drogiego. Sztuka podarować rzecz skromną, ale tak zapakowaną, że obdarowany nie chciałby jej zamienić na nic innego. Ładny papier, oryginalna torebka czy filcowy woreczek świadczą o tym, że do robienia prezentów po prostu się przyłożyliśmy.

Ci, którzy nie mają zdolności manualnych, mogą poprosić o zapakowanie podarku w sklepie, w którym go kupili. My podpowiadamy, jak zrobić to samemu - pojawiające się na rynku w okresie przedświątecznym wstążki, taśmy i rozetki skutecznie w pakowaniu pomagają.

W stylu eko: weź szary papier, zapakowany w niego prezent przewiąż grubą, lnianą wstążką w kolorze ecru lub białym. Możesz też wykorzystać beżową papierową torebkę i ozdobić ją koronkowymi tasiemkami. Przyda się zwykły sznurek konopny, drewniane guziki albo fragment zniszczonej haftowanej serwety po babci.

Pudełko DIY: zwykle jakieś pałęta się po domu, jak wykorzystać je na Święta? Dokup komplet samoprzylepnych kolorowych taśm i pomysł na oryginalne opakowanie gotowy. Obklej tekturowe pudełko wybranymi taśmami - jak podpowiada ci wyobraźnia. Na wierzchu przyklej gotową rozetę w kolorze jednej z taśm.

Prosto z natury: wykorzystaj do pakowania gałązki świerku czy tui, wsuń je pod wstążkę albo włóż do papierowej kieszonki. W roli kokardy świetnie sprawdzi się... szyszka. Tekturowe pudełko można też wykleić mchem.

Na bogato: tu przydadzą się papiery w złocie, srebrze i purpurze, tiulowe wstążki, z których zrobisz kokardy, i brokatowe tasiemki do przewiązania pudełek. Do udekorowania kokardy posłużą malutkie bombki, które ładnie będą odbijały światło.

Dziecinnie proste: coś co ucieszy maluchy, czyli torebka-renifer. Na szarą torebkę naklej wycięte z kolorowego papieru oczy i duży nos, doklej torebce filcowe rogi.

Skomentuj:

Pakowanie prezentów: ozdobne papiery i torebki na prezenty