Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Inga Sempé gościem specjalnym Areny Design

red.

Arena Design to wyjątkowe miejsce spotkań projektantów, architektów oraz przedstawicieli biznesu, podczas którego swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami dzielą się designerzy światowego formatu. Gościem specjalnym ósmej edycji wydarzenia będzie francuska projektantka Inga Sempé.

Jako organizator wydarzenia obserwujemy, że z każdym rokiem rośnie wiedza o korzyściach płynących ze współpracy z projektantami. I tę wiedzę staramy się co roku poszerzać, omawiając trendy i dyskutując o problemach i możliwościach, jakie pojawiają się w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jak stworzyć atrakcyjny rynkowo produkt? Jaki model współpracy zastosować na linii przedsiębiorca-projektant? Jak znaleźć wzajemną płaszczyznę komunikacji między zaangażowanymi w procesie projektowym specjalistami? Na te i wiele innych pytań staramy się znaleźć odpowiedzi i zainspirować uczestników wydarzenia do szukania dobrych i ciekawych rozwiązań wzorniczych - mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu.

Tradycją Areny Design stały się spotkania z designerami światowego formatu w strefie Forum. Do tej pory gośćmi wydarzenia byli m.in.: Manfred Dorn z niemieckiego biura projektowego Phoenix Design, Hartmut Esslinger z Frog Design, Karim Rashid,
Li Edelkoort, Hadi Teherani, Luigi Colani, Wolf d. Prix, Werner Aisslinger, Francois Azambourg, Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken i Anna Lindgren, przedstawicielki szwedzkiej grupy projektowej Front, Brodie Neill, Sander Mulder, Edward Barber z londyńskiego studia Barber & Osgerby oraz niemiecki architekt Jürgen Mayer.

Gościem specjalnym ósmej edycji Areny Design będzie Inga Sempé - francuska projektantka, współpracująca m.in. z takimi producentami jak Ligne Roset, Alessi, LucePlan, Mutina, Roros, Moustache czy Svenskt Tenn. Inga Sempé ukończyła ENSCI-Les Ateliers (Ecole Nationale Supérieure de Création Industrielle) w Paryżu. Od 2000 do 2001 była stypendystką w Villa Medici oraz Académie de France w Rzymie. Obecnie mieszka i prowadzi studio projektowe w Paryżu.

W Poznaniu Inga Sempé poprowadzi wykład pt. "Making some objects", który idealnie wpisuje się w temat przewodni Arena Design 2016 „Project - Process - Product”. - Chcę uczestnikom pokazać niektóre, zaprojektowane przeze mnie, przedmioty użytkowe i meble. W ten sposób łatwiej wytłumaczyć procesy, które kryją się za ich tworzeniem - wyjaśnia Inga Sempé. W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć także wystawę prac projektantki.

Szczegółowe informacje: www.arenadesign.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Inga Sempé gościem specjalnym Areny Design