Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Witryna na każdą kieszeń. Dobre miejsce na kolekcję

Monika Utnik-Strugała

Witryna to idealny meble na kolekcję figurek albo pięknych naczyń. Czasem jednak trudno orzec, co zachwyca bardziej: witryna czy jej zawartość. Wybraliśmy 17 modeli.

Witryna z kolekcji Savoia, meble do salonu
Witryna z kolekcji Savoia, aranżacja Novelle
fot. producent

Witryna powstała we Francji za panowania Ludwika XVI i służyła do prezentowania cennej porcelany. W epoce ciasnych mieszkań z braku miejsca trzymano w niej używane na co dzień kieliszki, szklanki i talerze. Dziś wraca moda na eksponowanie wyłącznie najcenniejszych przedmiotów. Witryny stawiamy zazwyczaj w salonie i jest ważnym elementem wystroju tego pokoju.

Witryna może być przeszklona tylko z jednej strony, z trzech stron (do wyboru również modele narożne), a nawet z czterech - taka witryna nie musi podpierać ściany, sprawdzi się w roli oryginalnej ścianki symbolicznie oddzielającej strefy o różnych funkcjach.

Wąski i wysoki mebel bywa chybotliwy, dlatego na wszelki wypadek przymocujmy go do ściany; wielu producentów (m.in. IKEA) dołącza gotowe zapięcia.

Jeśli chcemy dodatkowo wyeksponować witrynę i ustawione w niej przedmioty, wybierzmy model z podświetlanymi półkami. Taka witryna będzie idealną ozdoba salonu.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Witryna na każdą kieszeń. Dobre miejsce na kolekcję