Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łóżka tapicerowane: idealne na zimowy sen

Monika Utnik-Strugała

Łóżka tapicerowane to meble na lata. Gdy się nam opatrzą, nie musimy ich wymieniać - wystarczy ubrać w nową tkaninę. Radzimy, jakie łóżka wybrać. Proponujemy 14 modeli.

Łóżko tapicerowane
Łóżko tapicerowane
fot. cloudfront.ojcommerce.com

Łóżka tapicerowane: warto wiedzieć

Aby obicie łózka długo przetrwało w dobrym stanie, trzeba o nie dbać. Tkaniny najlepiej jest regularnie czyścić odkurzaczem piorącym, który usunie nie tylko brud, ale także roztocza. Skórę co kilka miesięcy przecieramy mleczkiem konserwującym. Z trudniejszymi plamami, np. po kawie, poradzi sobie 5-proc. roztwór kwasku cytrynowego w wodzie. Plamy na sztruksie i welwecie najlepiej wywabiać roztworem amoniaku (szklanka preparatu na 2 l ciepłej wody). Czyszczenie zaczynamy od brzegów plamy do środka - nigdy na odwrót!

Ostatnim krzykiem mody są bardzo praktyczne impregnowane tkaniny obiciowe typu aqua clean, które bez problemu wyczyścimy szmatką nasączoną wodą. Ich ścieralność jest trzykrotnie niższa niż tkanin używanych w większości mebli tapicerowanych.

Gdzie postawić łózko?

Aby zapewnić sobie swobodne korzystanie z tego mebla i wygodne sprzątanie wokół niego (i ewentualnie pod nim), po jego bokach trzeba zostawić trochę wolnej przestrzeni - około 80 cm z każdej strony; jeśli łóżko ma pojemnik na pościel, nawet 140 cm. W małej sypialni często stawiamy je jednym bokiem przy ścianie. Większość modeli tapicerowanych ma jednak tak efektowną formę, że warto je odpowiednio wyeksponować - ustawić centralnie, pozostawiając przestrzeń z obu stron.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Łóżka tapicerowane: idealne na zimowy sen