Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

23 m kw. wygodnie urządzone. Apartament w pigułce

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz, stylizacja: Gaba Kliś, zdjęcia: Rita Lorenc, projekt wnętrza: Magda Paszek, Gaba Kliś

W tym mieszkaniu jest funkcjonalna kuchnia oraz sporo miejsca do odpoczynku. Aż trudno uwierzyć, że na 23 metrach kw. udało się urządzić tak wygodne mieszkanie, które do tego wygląda na całkiem przestronne.

Mimo że Magda od lat interesuje się urządzaniem wnętrz, aranżując mikroskopijną kawalerkę pod skośnym dachem, postanowiła zwrócić się o pomoc do zaprzyjaźnionej architektki. Przed paniami stało niełatwe zadanie - zaprojektowanie na 17 m kw. pokoju z aneksami kuchennym i sypialnym oraz przedpokoju (resztę, czyli 6 m kw., deweloper przeznaczył na łazienkę). Wspólnymi siłami udało im się wywiązać z tego zadania i zmieścić na małej powierzchni wszystko, co niezbędne do wygodnego życia. Co więcej, mieszkanie zostało tak zaaranżowane, że wydaje się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości. To zasługa przemyślanego wystroju, a przede wszystkim dobrania elementów wyposażenia o niewielkich wymiarach, idealnie dostosowanych do małego metrażu. Trafnym pomysłem okazał się również wybór dwufunkcyjnych mebli, dzięki czemu można było ograniczyć liczbę sprzętów bez uszczerbku dla wygody.

Aby zmieścić się w skromnym budżecie (20 tys. złotych), materiały wykończeniowe, meble i dodatki kupowano w tanich sklepach.

Skomentuj:

23 m kw. wygodnie urządzone. Apartament w pigułce