Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odmienili łazienkę za niecałe 7 tys. zł. Zmiana jest ogromna

Tekst, stylizacja i projekt: Iza Szewc/Fabryka Nastroju

Łazienka była wprawdzie w dobrym stanie, ale nijaka beżowa kolorystyka nie pasowała do żywiołowego temperamentu nowej lokatorki. Remont łazienki był nieunikniony.

Łazienka po remoncie
Łazienka po remoncie
fot. Monika Filipiuk-Obałek

Gdy Alicja rozpoczęła studia w Warszawie, nie miała problemu z zakwaterowaniem - czekała na nią kawalerka rodziców, do tej pory wynajmowana. Zanim jednak studentka zabrała się do nauki, musiała coś zrobić z mieszkaniem. Na szczęście nie dlatego, że poprzedni lokatorzy poczynili jakieś poważne szkody, ale było już po prostu nieco zaniedbane i zdecydowanie niemodnie urządzone. Najgorzej prezentowała się łazienka; przestarzałe sprzęty oraz beżowe kafle z żyłkowanym wzorkiem kojarzyły się z latami osiemdziesiątymi, mimo że łazienka została wykończona zaledwie dekadę temu. Brakowało szafek na kosmetyki, tak potrzebnych młodej właścicielce. Alicja chciała również wymienić zniszczone baterie, umywalkę oraz sedes, które - wraz z szafkami - podwyższyły koszt metamorfozy. Trzeba więc było zaoszczędzić na czymś innym, np. przemalować kafelki zamiast je wymieniać.

Iza Szewc, projektantka:
Największy błąd przy urządzaniu tej łazienki popełniono, malując pod sufitem szeroki ciemnobrązowy, pas, który optycznie pomniejszał i obniżał wnętrze. Bez trudu udało się to naprawić. Najpierw przemalowaliśmy wszystkie płytki białą farbą podkładową, następnie kolorowymi farbami przeznaczonymi specjalnie do łazienek ozdobiliśmy ściany pasami. Wnętrze nabrało blasku i przestronności, a pionowy czarny pas dodatkowo optycznie je podwyższył. Jeśli ta kolorystyka kiedyś się znudzi, kafelki będzie można ponownie przemalować - szybko i tanio!

KOSZTORYS REMONTU:

  • Umywalka (Roca) - 700 zł
  • Baterie: umywalkowa i prysznicowa (Roca) - 810 zł
  • Parawan nawannowy (Roca) - 535 zł
  • Szafki (Roca) - 2920 zł
  • Sedes (Roca) - 1266 zł
  • Wieszaki, uchwyty (Roca) - 257 zł
  • Farby (Studio Farb Para) - 250 zł
  • Wykładzina (Komfort) - 200 zł

RAZEM: 6938 zł

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Odmienili łazienkę za niecałe 7 tys. zł. Zmiana jest ogromna