Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza małej łazienki z lat 70.

Tekst: Aleksandra Leśnik, projekt i zdjęcia: Marta Chrzan

Jak odnowić małą łazienkę tak, aby była jednocześnie funkcjonalna i stylowa? Zobaczcie metamorfozę małej łazienki z lat 70., w której udało się połączyć te elementy.

łazienka, metamorfoza
Łazienka przed metamorfozą i po niej
Marta Chrzan

Wielu z nas mieszka w domach rodem z PRL-u, dlatego doskonale wiemy, jak wiele trudności sprawia ich remont. W prezentowanym mieszkaniu z lat 70. mieszka młoda rodzina z małymi dziećmi. Małżeństwo etapami remontuje swój dom. Sami poszukują inspiracji i rozwiązań bez pomocy architektów i dekoratorów. Właścicielka Marta Chrzan jest założycielką firmy Little Dreams, która specjalizuje się w produkowaniu stylowych poszewek na poduszki w najmodniejszych wzorach. Teraz możemy zobaczyć, jak ta kobieta z pasją do aranżacji wnętrz, odnowiła swoją łazienkę.

Mała łazienka duży kłopot

Łazienka mająca zaledwie 5,4 m kw., w nieremontowanym od lat domu, zdecydowanie potrzebowała odświeżenia. Od nowości stała w niej wanna. Teraz zamiast niej wybrano kabinę prysznicową z głębokim brodzikiem. Przed remontem problemem było ustawienie toalety. Stała ona między umywalką a wanną, przez co łazienka wydawała się jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości. Dzięki wymianie wanny na kabinę prysznicową i przeniesieniu toalety, we wnętrzu znalazło się miejsce na nowe elementy. Obok umywalki ustawiono dodatkową półkę oraz kosz na brudne ubrania.

Właścicielom zależało na tym, żeby nowe wnętrze było jasne i praktyczne. W łazience nie ma okna, dlatego wybrano białe płytki. Dzięki nim pomieszczenie nie przytłacza i jest bardzo stylowe. Klasyczna biel została przełamana kilkoma dodatkowymi elementami. Ciepła dodają płytki imitujące drewno. Wyłożono nimi podłogę oraz zabudowę toalety. Pojawiają się tez kolorystyczne akcenty ożywiające całość, jak turkusowe szafki.

Kto powiedział, że w łazience nie ma miejsca na dodatki? Najlepszym miejscem na umieszczenie ich w takim pomieszczeniu jest półka nad toaletą. Właściciele ustawili na niej humorystyczny obrazek, zegarek i dekoracyjne dynie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza małej łazienki z lat 70.