Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza łazienki w bloku w weekend

projekt i wykonanie: Anna Drozd i Beata Łańcuchowska autorki bloga www.panitopotrafi.pl

Autorki bloga Pani to potrafi przeprowadziły metamorfozę łazienki swojej czytelniczki. Prace trwały jeden weekend, a koszt wyniósł nieco ponad 1700 zł. Efekt jest zdumiewający.

Anna Drozd i Beata Łańcuchowska autorki bloga www.panitopotrafi.pl dla swoich czytelników ogłosiły konkurs, w którym do wygrania była metamorfoza łazienki. W założeniach główną osią metamorfozy miało być malowanie, a wszystkie prace miały potrwać tylko jeden weekend.

W odezwie na nasz konkurs, otrzymałyśmy kilkadziesiąt zgłoszeń. Z jednej strony bardzo nas to ucieszyło, bo świadczyło o dużym zainteresowaniu naszym konkursem. Z drugiej jednak strony, smucił nas fakt, że możemy przerobić tylko jedną łazienkę, a tym samym pomóc tylko jednej rodzinie.

Wszystkie łazienki zgłoszone do konkursu można zobaczyć TUTAJ. Ostatecznie zwyciężyła łazienka czytelniczki Ani z osiedla Gaj we Wrocławiu. Wyróżniały ją brzoskwiniowo-zielone płytki oraz ubytki glazury nad wanną. Blogerki chciały z niemodnego pomieszczenia uczynić stylowy salon kąpielowy. Postanowiły zawęzić gamę kolorystyczną do czerni i bieli, motywem przewodnim miała stać się podłoga w szachownicę, a zwieńczeniem całości nowa stzlowa szafka podumywalkowa.

Malowanie łazienki

Najpierw konieczne było uzupełnienie ubytków płytek. Kupiono płytki o stosownych wymiarach, doklejono je i zafugowano. Po tym można było umyć wszystkie kafle i dokładnie odtłuścić. Następnie zagruntowano sufit i ściany. Do ich malowania użyto wielofunkcyjnej farby firmy V33 z serii Colorissim w kolorze "Szara mgła".

Po ścianach można już było przejść do malowania płytek. Przed malowaniem kafli, należy koniecznie usunąć stary sylikon. Ze względu na jego właściwości, nie można go trwale pomalować. Po pomalowaniu kafli, trzeba go z powrotem uzupełnić.

- przypominają autorki metamorfozy. Do malowania użyto farby renowacyjnej V33 do płytek ceramicznych, biała satyna. Najwięcej pracy i czasu pochłonęła podłoga. Najpierw trzeba ją było pomalować w całości na biało.

aranżacja łazienki, malowanie łazienki, meble łazienkowefot. www.panitopotrafi.pl

Po wyschnięciu koloru bazowego, papierową taśmą malarską wyklejono wzór, który miał zdobić podłogę. Do namalowania czarnych rombów użyto farby renowacyjnej V33 do płytek podłogowych. Uzupełnieniem i ozdobą podłogi miał być drobny geometryczny wzór. Do jego wykonania użyto szablonów firmy fafaMe.

Tak pomalowana łazienka nabrała elegancji i stylu. Żeby podkreślić nowy wystrój, zdecydowano się na wprowadzenie szafki pod umywalkę (wykonano ją ze starej stylizowanej, szafki nocnej), nowej umywalki oraz kotary, którą można zasłonić pralkę. Wszystkie zabiegi spowodowały, że łazienka nabrała salonowego wyrazu - jest pełna elegancji i klasy, a two wszystko przy ograniczonym budżecie i czasie.

Cała metamorfoza kosztowała 1740 zł.

Źródło: www.panitopotrafi.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza łazienki w bloku w weekend