Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Materac i jego wpływ na sen. Jaki rodzaj wybrać? Podpowiadamy!

KM

Stare polskie przysłowie mówi "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". Jakość odpoczynku w dużej mierze zależy od warunków, jakie sobie stworzymy. Na komfort snu ogromny wpływ ma przede wszystkim materac, na którym śpimy. 

Wybór materaca
Wybór materaca
Fot. Homebook

W czasie snu regeneruje się cały organizm. Nikogo nie musimy przekonywać, jak ważny dla naszego kręgosłupa i narządów wewnętrznych jest odpoczynek. Pomoże w tym właściwie dobrany materac, który zapewni nam optymalne ułożenie ciała, pozwalające na właściwą regenerację.

Materac piankowy

Wybierając materac, musimy zwrócić uwagę, by ułożenie ciała pozwalało na odciążenie kręgosłupa. Materac piankowy zapewnia nam miękkość podłoża i odpowiednią cyrkulację powietrza. Na tym materacu nie będziesz się nadmiernie pocił. Materac piankowy sam dopasowuje się do ciała śpiącej osoby. Tym samym stanowi idealną jego podporę. Ten produkt charakteryzuje się wysoką elastycznością i odpornością na odkształcenia. Dodatkowo sam możesz dobrać odpowiednią twardość materaca.

Materac kieszeniowy

Zaopatrzony jest w sprężyny woreczkowe. Tego rodzaju materace są wprost idealne dla osób o dużej wadze ciała. Dzięki temu, że każda sprężyna znajduje się w osobnym woreczku, produkt jest bardo sprężysty i cichy - sprężyny praktycznie nie skrzypią, gdy śpiąca osobami się porusza. Materac kieszeniowy indywidualnie reaguje na nacisk, co jest bardzo ważne, gdy śpią na nim dwie osoby o różnej wadze ciała. Produkt posiada aż 7 stref anatomicznych, gwarantujących komfort wypoczynku.

Materac bonelowy

Sprężyny bonelowe są najstarszym materiałem stosowanym w tapicerstwie. Obecnie są one obłożone dodatkowo takimi materiałami jak włókna kokosowe, filc i inne wypełniacze, które dodatkowo zabezpieczają sprężyny. Materac bonelowy z pianką termoaktywną reaguje na nacisk i temperaturę. Wraz ze wzrostem temperatury zyskuje właściwości ortopedyczne. Liczba zwojów świadczy o grubości i sprężystości materaca. Istotny w tym przypadku jest właściwy dobór stelaża.

Skomentuj:

Materac i jego wpływ na sen. Jaki rodzaj wybrać? Podpowiadamy!