Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Montujemy kratki i rozety w drzwiach

Tekst: Marek Rusinowicz. Zdjęcia: Agata Bartczak, Wojciech Surdziel

Kratki lub rozety wentylacyjne są potrzebne nie tylko w drzwiach do łazienki, ale także do kuchni i garderoby. Można je zamontować samemu.

Otwory w drzwiach zapewniają szybszą cyrkulację powietrza, a zatem i lepszą jego wymianę. Z pomieszczeń wraz z wywiewanym powietrzem są usuwane zanieczyszczenia: dym papierosowy, substancje chemiczne, bakterie, a także nieprzyjemne zapachy i nadmiar wilgoci.

W drzwiach można zamontować kratkę wentylacyjną z tworzywa sztucznego albo estetyczne rozety - metalowe lub z tworzywa sztucznego w różnych kolorach.

Warto wiedzieć, że aby łazienka lub w.c. były dobrze wentylowane, otwory powinny mieć łączny przekrój co najmniej 220 cm2. Montując cztery rozety, uzyskujemy łączny przekrój tylko około 30 cm2. Wtedy najprostszym rozwiązaniem jest podcięcie skrzydła drzwi tak, aby nad podłogą powstała szczelina odpowiedniej wielkości.

Kratki wentylacyjne kosztują od 11 do 14 zł/szt., rozety metalowe 3,85 zł/szt., a z tworzywa sztucznego - 2,30 zł/szt. Do ich zamontowania są potrzebne: wiertarka, wiertła koronowe w kilku rozmiarach, piła otwornica i miarka. Pracę znacznie przy-śpieszy piła płatnica lub elektryczna wyrzynarka.

    Więcej o:

Skomentuj:

Montujemy kratki i rozety w drzwiach