Duża rola małego aneksu
Niewielki aneks kuchenny to ogromne wyzwanie dla projektantów. Tak samo jak przestronna kuchnia powinien być i funkcjonalny, i estetyczny.
Początkowo fronty szafek miały być neutralne - ze stali nierdzewnej. Jednak projektantka zmieniła zdanie i postanowiła radykalnie ożywić kuchenny kącik. Zaproponowała gospodarzom oklejenie szafek "dywanowym patchworkiem". W albumach znalazła fotografie kobierców z ciekawymi roślinnymi motywami w intensywnej, czerwono-rudej tonacji. Zdjęcia zostały zeskanowane i powiększone. Wydruki, którymi oklejono drzwiczki szafek, zabezpieczono lakierem.
SZTUKA KUCHENNA
Niewielki aneks, podobnie jak pokój, jest urządzony minimalistycznie - stoją w nim proste szafki z idealnie gładkimi frontami ze stali nierdzewnej. Całe wnętrze wydaje się być jedynie pretekstem do prezentacji dzieł nowoczesnej sztuki użytkowej oraz grafik i obrazów polskich artystów. Jednym z ciekawszych przedmiotów jest tutaj Miss Trip, czyli Panna Podróżniczka - krzesło zaprojektowane przez Philippe'a Starcka (można je złożyć tak, że mieści się w małej torbie).
KALEJDOSKOP BARW
Zdaniem gospodarzy cegła to materiał ciepły i przyjemny, a wykończona nią kuchnia od razu zyskuje przytulny klimat. Blaty oraz nieliczne fronty szafek (przeważają otwarte półki) są z drewna dębowego; zostały wykonane na zamówienie przez stolarza. Na podłodze na razie ułożono jasny gres, gospodarzom marzy się jednak żywica epoksydowa - ich zdaniem dużo oryginalniejsza. Do tak zaaranżowanej kuchni znakomicie pasują eklektyczne meble ustawione w pokoju - kolorowe fotele z lat sześćdziesiątych i prosty drewniany stół.
- Więcej o:
Jakie światło do pracy w domu?
Światło w domu
Jak ciekawie wykończyć sufit?
Master bedroom, czyli spokój o poranku
Robaki w domu. 13 insektów, z którymi mieszkasz. Jak się ich pozbyć?
Wnętrze wypełnione roślinami
Czy drzewko szczęścia rzeczywiście grozi nieszczęściem?
Likwidujemy szczelinę między kuchnią a blatem