Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka w dwóch stylach

red.

Dwie rodziny - dwa różne projekty łazienek. Pokazujemy, jak zaaranżować łazienkę, żeby spełniała wymagania gospodarzy.

Trudno uwierzyć, że łazienki sąsiadów, państwa Kowalskich i Nowaków, to identyczne wnętrza. Zostały bowiem tak zaaranżowane, że wcale nie są do siebie podobne. Różnią się nie tylko stylem i kolorystyką, ale także sposobem zagospodarowania - doborem i rozmieszczeniem urządzeń sanitarnych. I o to chodzi, by osoby prowadzące odmienny tryb życia, mające inne potrzeby i nawyki, nie urządzały mieszkań jednakowo.

J.M. Kowalscy . Mężczyźni z tej rodziny zdecydowanie wolą szybki natrysk, a jej damska część - długie kąpiele. Aby pogodzić różne upodobania, Kowalscy zdecydowali się zainstalować i kabinę prysznicową, i wannę. Łazienka jest duża, bez problemu więc zmieściło się w niej też kilka szafek, tak że każdy z domowników ma własny schowek na kosmetyki. Wnętrze zostało zaaranżowane w prostym, nowoczesnym stylu i jasnej kolorystyce, z którą kontrastują akcenty żywej czerwieni i zieleni.

K.S Nowakowie . Ciągle zabiegani, w domu nade wszystko cenią sobie komfort i wygodę. Dlatego łazienkę, którą mogli przeznaczyć tylko dla siebie, połączyli z sypialnią. Spore pomieszczenie miało również służyć relaksowi, zostało więc urządzone w tradycyjnym, angielskim stylu. Meble, lampy i ozdoby mogłyby udekorować niejeden salon. Takie wyposażenie zestawione ze spokojną, wysmakowaną kolorystyką sprawiło, że zapanowała tu przyjazna, sprzyjająca odpoczynkowi atmosfera.

Warto wiedzieć

Kupując baterie łazienkowe, możesz połączyć dobry design z działaniem na rzecz środowiska. Temu drugiemu celowi służą nowoczesne rozwiązania umożliwiające oszczędzanie zarówno wody, jak i energii elektrycznej. Jednym z nich jest regulator wyrównujący ciśnienie wody PCA (pressure compensating aerator), w który została wyposażona większość baterii IKEA.

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Zdjęcia: IKEA

    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka w dwóch stylach