Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokoje dziecięce - dla malucha i dla nastolatki

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Zdjęcia: IKEA

W szóstym odcinku cyklu Akademia Domowego Wnętrza podpatrujemy, jak mieszkający po sąsiedzku państwo Kowalscy i Nowakowie urządzili pokoje dzieci. Ponownie okazało się, że takie same pomieszczenia mogą znacznie się od siebie różnić. Nie tylko dlatego, że są inaczej umeblowane i udekorowane, ale też dzięki temu, że każdy został dostosowany do wieku i potrzeb mieszkańca. Za miesiąc dowiemy się, jak nasi bohaterowie urządzili wnętrza, w których jadają posiłki. Partnerem akcji jest IKEA.

Kolorowo i radośnie - od razu widać, że na wyższym piętrze mieszka przedszkolak, któremu stworzono idealne warunki do rozwoju i zabawy. J.M. Kowalscy przeznaczyli dla swojego malucha spory pokój. Urządzili go bardzo funkcjonalnie - jest tu wygodne łóżko, szafki z szufladami i wysuwanymi pojemnikami na zabawki, szafa na ubrania, stolik, przy którym dziecko może rysować. Na środku pomieszczenia pozostało jeszcze mnóstwo miejsca na zabawę. Wszystkie meble są dostosowane do wzrostu malucha i łatwo je utrzymać w czystości. Poza tym - co niezwykle ważne - cieszą oczy czystymi barwami.

Bez trudu odgadniemy też, do kogo należy identyczne pomieszczenie poniżej - z pewnością do nastolatki, mającej zupełnie inne potrzeby niż dziecko sąsiadów. Córka K.S. Nowaków, licealistka, to już właściwie młoda kobieta, która w swoim pokoju nie tylko śpi i się uczy, ale również przyjmuje gości. W związku z tym chciała zmienić go w reprezentacyjny salonik urządzony zgodnie z najnowszymi trendami. Państwo Nowakowie, którzy szanują gust córki i jej niezależność, dali jej wolną rękę w wyborze kolorystyki i ozdób. Zadbali tylko o funkcjonalność wnętrza, m.in. o niezbędne meble - łóżko, biurko i liczne schowki.

Dobre warunki do zabawy i nauki, możliwość realizacji zainteresowań, przytulny wystrój wnętrza - to wszystko ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Bardzo istotne jest też zapewnienie mu bezpieczeństwa, nie tylko w jego pokoju, ale w całym mieszkaniu. Porady, jak to zrobić i na co zwrócić szczególną uwagę, można znaleźć w poradniku IKEA na stronie www.ikea.pl/bezpieczenstwo
    Więcej o:

Skomentuj:

Pokoje dziecięce - dla malucha i dla nastolatki