Pokoje dziecięce - dla malucha i dla nastolatki
W szóstym odcinku cyklu Akademia Domowego Wnętrza podpatrujemy, jak mieszkający po sąsiedzku państwo Kowalscy i Nowakowie urządzili pokoje dzieci. Ponownie okazało się, że takie same pomieszczenia mogą znacznie się od siebie różnić. Nie tylko dlatego, że są inaczej umeblowane i udekorowane, ale też dzięki temu, że każdy został dostosowany do wieku i potrzeb mieszkańca. Za miesiąc dowiemy się, jak nasi bohaterowie urządzili wnętrza, w których jadają posiłki. Partnerem akcji jest IKEA.
Bez trudu odgadniemy też, do kogo należy identyczne pomieszczenie poniżej - z pewnością do nastolatki, mającej zupełnie inne potrzeby niż dziecko sąsiadów. Córka K.S. Nowaków, licealistka, to już właściwie młoda kobieta, która w swoim pokoju nie tylko śpi i się uczy, ale również przyjmuje gości. W związku z tym chciała zmienić go w reprezentacyjny salonik urządzony zgodnie z najnowszymi trendami. Państwo Nowakowie, którzy szanują gust córki i jej niezależność, dali jej wolną rękę w wyborze kolorystyki i ozdób. Zadbali tylko o funkcjonalność wnętrza, m.in. o niezbędne meble - łóżko, biurko i liczne schowki.
Dobre warunki do zabawy i nauki, możliwość realizacji zainteresowań, przytulny wystrój wnętrza - to wszystko ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Bardzo istotne jest też zapewnienie mu bezpieczeństwa, nie tylko w jego pokoju, ale w całym mieszkaniu. Porady, jak to zrobić i na co zwrócić szczególną uwagę, można znaleźć w poradniku IKEA na stronie www.ikea.pl/bezpieczenstwo
- Więcej o:
![Leśny azyl Agnieszki Dygant: architektura w rytmie natury Leśny azyl Agnieszki Dygant: architektura w rytmie natury]()
Leśny azyl Agnieszki Dygant: architektura w rytmie natury
![Strefę umywalki można urządzić funkcjonalnie i estetycznie w każdej łazience Strefa umywalki]()
W strefie umywalki
![Może nowy pokrowiec na krzesełko MAMMUT? Jest tak cudownie kosmaty, że wzbudzi sensację nie tylko w pokoju dziecięcym. Może nowy pokrowiec na krzesełko MAMMUT? Jest tak cudownie kosmaty, że wzbudzi sensację nie tylko w pokoju dziecięcym.]()
Zaproś dom do zabawy razem z kolekcją GREJSIMOJS
![Mikrowybudzenia w sezonie grzewczym! Mikrowybudzenia w sezonie grzewczym!]()
Mikrowybudzenia w sezonie grzewczym!
![Cegła w aranżacji wnętrz Cegła w aranżacji wnętrz]()
Cegła w aranżacji wnętrz
![Dania główne. 1. Widelec do sałatki 2. Widelec do ryby 3. Widelec do dania głównego 4. Talerz podstawowy, tzw. podtalerz 5. Nóż do dania głównego 6. Nóż do ryby 7. Łyżka do zupy 8. Talerz na pieczywo 9. Nóż do masła 10. Widelczyk deserowy 11. Łyżeczka deserowa 12. Miseczka na sól 13. Pucharek na wodę 14. Kieliszek do wina czerwonego 15. Kieliszek do wina białego. nakrycie stołu, nakrywanie do stołu, stół wielkanocny, zastawa, sztućce]()
Jak prawidłowo ułożyć talerze i sztućce na stole? Zasady savoir-vivre krok po kroku
![MIESZKANIE ARTURA RUCIŃSKIEGO I OLI TROCZYŃSKIEJ. Dwoje muzyków zauroczył dom z ogrodem położony blisko Puszczy Kampinoskiej. Artyści czują się tutaj jak na całorocznych wakacjach, przerywanych jedynie wyjazdami do pracy w operze, które na szczęście nie zabierają wiele czasu. Otoczenie sprawiło, że pan domu odkrył w sobie pasję ogrodniczą i czasem zakłóca głosy natury motorem kosiarki. <BR /> Początkowo dom miał być urządzony w stylu wiejskim. Gospodarze zmienili zdanie, kiedy odkryli sklep z meblami kolonialnymi. Wnętrze rozweselają jedwabne dywany oraz patchworkowe pufy i poduszki. Tajemniczy obiekt przy słupie to wiklinowo-rattanowa lampa. Nad komodą z palisandru i drewna mango wisi obraz autorstwa Krzysztofa Rapsy, który bywa tematem długich dyskusji z gośćmi - każdy widzi na nim coś innego. OLYMPUS DIGITAL CAMERA]()
Mieszkanie Artura Rucińskiego i Oli Troczyńskiej
![Narodziny murali – „Evviva l’arte!” Narodziny murali – „Evviva l’arte!”]()
Mural w domu – innowacyjne podejście do aranżacji wnętrz









