59 m kw. dla 3 osób Kuchnia w części dziennej

red.

W nowym mieszkaniu chcielibyśmy połączyć kuchnię z pokojem. Nie wiemy, jak zaplanować kuchenny ciąg roboczy. Potrzebny jest nam pokój dla dziecka. Czy uda się również wygospodarować miejsce na naszą sypialnię? zastanawiamy się, gdzie umieścić zestaw kina domowego. Magdalena z Poznania

Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

W kuchni są dwa oddzielne ciągi robocze różnej długości; do krótszego z nich przylega barek z zaokrąglonym narożnikiem. Półkoliście ułożone płytki w kuchni i podwieszany sufit wyznaczają umowny zasięg aneksu. Przy balkonowym oknie, w głębi pokoju dziennego, znajduje się kąt wypoczynkowy z rozkładaną kanapą (jednocześnie miejscem do spania) i dwoma fotelami. Wzdłuż jednej ze ścian usytuowałem szafki stojące i wiszące. Jest tam też miejsce na kino domowe. W pokoju dziecka zaplanowałem łóżko z nocną szafką, biurko i szafę. Ściana oddzielająca to pomieszczenie od łazienki jest załamana. W powstałej wnęce warto ustawić regały. W łazience proponuję umieścić prostokątną wannę (170 x 80 cm), wpuszczaną w blat umywalkę (śr. 55 cm) i podwieszany sedes. Przy drzwiach zaplanowałem wnękę na płytką pralkę (40 x 60 cm). Przedpokój jest spory. Obok drzwi wejściowych do mieszkania usytuowałem sporą szafę wnękową, a za nią - kąt do pracy. Tę część wnętrza od strefy dziennej optycznie oddziela niewielka wnęka, np. na szafkę. Od strony pokoju można przy niej ustawić witrynki.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Kuchnia powstała w miejscu dawnej łazienki. Jej zabudowę w kształcie litery L od strony pokoju osłania spory stół-barek. W narożniku pokoju dziennego przy oknie usytuowałam aneks wypoczynkowy z kanapą i fotelem. Naprzeciwko niego proponuję zainstalować kino domowe. W dawnej kuchni, nieznacznie powiększonej kosztem dużego pokoju, powstał dodatkowy pokój dla dziecka. Wchodzi się do niego z małego korytarzyka prowadzącego również do Państwa sypialni. Pokój jest niewielki, ale funkcjonalny i bardzo widny - są w nim dwa okna. W sypialni oprócz dużego łóżka mieści się spora szafa i komoda. Szafy zaplanowałam również w przedpokoju. W nowej łazience wydzielonej z części dawnej kuchni i przedpokoju są dwie krótkie ścianki wydzielające osobne wnęki - na kabinę prysznicową (80 x 100 cm), sedes, umywalkę (szer. 65 cm) i pralkę (48 x 60 cm).

Skomentuj:

59 m kw. dla 3 osób Kuchnia w części dziennej