Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

35 m kw., dla 2 osób: jak wygodnie urządzić małą sypialnię

Red.

Zastanawiamy się, jak pomieścić w naszej sypialni łóżko oraz sporą szafę. Wnętrze jest naprawdę niewielkie, w dodatku dość długie, a więc nieustawne. O jego powiększeniu nie mamy co marzyć, bo sąsiadujący z nią pokój dzienny z aneksem kuchennym też nie jest zbyt przestronny. Myślimy również o skróceniu łazienki i wygospodarowaniu w ten sposób miejsca na szafę (np. na buty) w przedpokoju. W łazience gotowi jesteśmy zrezygnować z wanny na rzecz kabiny. Anna z Olsztyna

ZRozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Uskok ściany przy szafce przeznaczonej na sprzęt radiowo-telewizyjny proponuję przeszklić, na przykład dekoracyjnym witrażem albo luksferami. Do SYPIALNI prowadzą przesuwane drzwi chowane w ścianie - ze względu na niezbyt szerokie przejście w tym miejscu będą praktyczniejsze niż tradycyjne drzwi rozwierane. Zabudowa aneksu kuchennego, usytuowanego na prawo od wejścia z PRZEDPOKOJU, ma kształt litery L. Odcinki blatu tworzącego ciąg roboczy różnią się szerokością. Ten od strony aneksu wypoczynkowego jest szerszy, dzięki czemu po zainstalowaniu płyty grzejnej blat może także służyć jako miejsce do jedzenia (nie ma oddzielnego stołu). Lodówkę umieściłam we wnęce przy pionach wodno-kanalizacyjnych. Pozostałą część strefy dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem.

Zgodnie z Państwa sugestią skróciłam nieco ŁAZIENKĘ. Przy okazji proponuję przesunąć drzwi do niej - wtedy przy ścianie na lewo od wejścia będzie można bez problemu zainstalować umywalkę (szer. 50 cm). W głębi łazienki jest kabina prysznicowa (80 x 80 cm) oraz podwieszany sedes. Pralka (60 x 60 cm) została wstawiona do wnęki przy pionie instalacyjnym.

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Przy ścianie SYPIALNI usytuowałam kąt jadalny z kwadratowym stolikiem oraz szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny. Wzdłuż ściany naprzeciwko zaprojektowałam jednociągową zabudowę kuchenną; niezbędne urządzenia AGD (kuchenka, zlewozmywak i lodówka) są przedzielone krótkimi odcinkami blatu. W głębi strefy dziennej, w pobliżu wyjścia na balkon, znajduje się kąt wypoczynkowy z kanapą, fotelem i stolikiem kawowym. Do części dziennej prowadzi teraz otwarte przejście z PRZEDPOKOJU. Przy nim zmieścił się dodatkowy schowek (można w nim przechowywać drobne sprzęty domowe).

Podobnie jak w poprzednim wariancie, ŁAZIENKA została nieco zmniejszona, a drzwi do niej przesunięte. Dzięki temu w przedpokoju mieści się dodatkowa szafa na okrycia wierzchnie, natomiast w łazience, przy ścianie w pobliżu wejścia - umywalka (szer. 50 cm). Pozostałe wyposażenie tego pomieszczenia jest takie samo jak w pierwszej wersji.
    Więcej o:

Skomentuj:

35 m kw., dla 2 osób: jak wygodnie urządzić małą sypialnię