Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

92,5 m kw., dla 3 osób: cztery pokoje zamiast dwóch

Red.

Kupione przez nas mieszkanie w starym budownictwie jest co prawda duże, ale ma tylko dwa pokoje - o dwa za mało! Oprócz dziennego oraz naszej sypialni potrzebny jest nam jeszcze pokój dla dziecka i gabinet (choćby nieduży, ale cichy). Gdzie znaleźć miejsce na te dodatkowe pomieszczenia? I czy jest to w ogóle możliwe przy takim rozkładzie wnętrza? W tej chwili w kuchni nie ma ciepłej wody, jedyny bojler znajduje się w łazience usytuowanej po drugiej stronie mieszkania. Urszula i Piotr z Łodzi

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

POKÓJ DZIECIĘCY jest bardzo widny i dość przestronny. Mieszczą się w nim wszystkie niezbędne meble (łóżko, biurko, długi regał i szafa ubraniowa), a na środku zostało dużo wolnego miejsca do swobodnej zabawy. W niewielkiej sypialni rodziców mieści się tylko ustawione centralnie łóżko. Ze względu na bliskość okien w wejściu do tego pokoju proponuję zamontować przesuwane drzwi chowane w ścianie. W GABINECIE stoją regały oraz spore biurko; pomieszczenie to zostało nieco skrócone.

POKÓJ DZIENNY od kuchni oddziela jedynie ściana konstrukcyjna, której nie wolno usunąć, a od przedpokoju - nowo postawiona ściana działowa. W kącie wypoczynkowym jest narożnik, sofa, fotel, stolik oraz szafka RTV. W KUCHNI prócz ciągu roboczego w kształcie litery L zmieścił się kąt jadalny.

W przestronnej ŁAZIENCE zaplanowałam zarówno asymetryczną wannę (150 x 90 cm), jak i narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm). Jest również umywalka (szer. 60 cm), podwieszony sedes oraz pralka (60 x 60 cm), ustawiona we wnęce wydzielonej ściankami. Nad pralką proponuję zainstalować bojler, który będzie obsługiwał także kuchnię. W schowku przy łazience urządziłam małą garderobę.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Minikorytarzyk przy gabinecie i POKOJU DZIECIĘCYM pozwolił zyskać pełną (bez drzwi) ścianę w aneksie wypoczynkowym, przy której umieściłem kanapę. Bliżej wejścia, przy skośnej ściance zasłaniającej drzwi do łazienki, stoi stół. Do Państwa sypialni wchodzi się z pokoju dziennego, natomiast do KUCHNI z zabudową w kształcie litery U i stolikiem - z przedpokoju. W przejściu do pokoju dziennego można zamontować suwane drzwi.

ŁAZIENKA, tak jak w poprzedniej wersji, została nieco zmniejszona. Jest tu asymetryczna wanna (150 x 90 cm), umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes i schowana we wnęce pralka (60 x 60 cm), a nad nią - bojler; w kuchni proponuję zainstalować elektryczny przepływowy podgrzewacz wody.
    Więcej o:

Skomentuj:

92,5 m kw., dla 3 osób: cztery pokoje zamiast dwóch