Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Teatralne wnętrze

Teksty: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Marianna Bauman Zdjęcia: Rafał Lipski, Rafał Wojnar

Każdy, kto wchodzi do tego przedpokoju, odnosi wrażenie, że znalazł się w bajkowym świecie. Wszystko tu jest inne - zarówno wystrój wnętrza, jak i jego kształt.

Załamujący się długi przedpokój powstał z połączenia dwóch pomieszczeń, kiedy gospodarze dokupili kawalerkę sąsiadującą z ich mieszkaniem. Zajmuje on powierzchnię około 6 m kw., ale jest tak wąski, że funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni było bardzo trudne. Nie zmieściłyby się np. szafy standardowej głębokości. Gospodarze zdecydowali więc, że skoro ich przedpokój jest tak nietypowy, niech nietypowe będzie również jego wyposażenie. Zrezygnowali z praktycznych schowków i nadali wnętrzu czysto dekoracyjny, nieco teatralny charakter. Na podłodze położyli skosem białe i czarne płytki, które stały się najmocniejszym elementem wystroju. Kontrast tych dwóch barw wzmocnili purpurowym kolorem ścian. Farbą w takim samym odcieniu pomalowali też drzwi.

Mebli jest niewiele, a wszystkie oryginalne. Uwagę przyciąga fotel połączony ze stoliczkiem. Jest też efektowna skrzynia, w której są trzymane buty, szafka na klucze, półki na książki. Gdyby nie ciasnota i brak okien, można by odnieść wrażenie, że to pałacowa komnata.

Skomentuj:

Teatralne wnętrze