Projekt wnętrza: światło, barwa, faktura

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski Projekt wnętrza: Monika Piskorska

W ciemnych wnętrzach bez okien, a takie zazwyczaj sa przedpokoje usytuowane w środku mieszkania, wiele uwagi należy poświęcić oświetleniu; warto również zadbać o dostęp dziennego światła z sąsiedniego pokoju czy kuchni.

05.03.2009
Wnętrze. Dawne przejście z przedpokoju do kuchni zostało poszerzone i zabudowane całkowicie przeszkloną witryną. Przy niej stoi drewniana ławka ze schowkiem, w którym są przechowywane... naczynia kuchenne - w skrzynię wsuwają się bowiem szuflady dostępne od strony kuchni.
Fot. Rafał Lipski
Gospodarze tego pomieszczenia zdecydowali się na lampy sufitowe - na całej długości sufitu zainstalowano w regularnych odstępach reflektorki halogenowe z ruchomymi kloszami, które nie tylko równomiernie oświetlają cały PRZEDPOKÓJ, ale też umożliwiają kierowanie strumienia światła w określone miejsce. Wnętrze dodatkowo rozjaśnia naturalne światło przenikające przez witrynę z matowego szkła zbudowaną w dawnym przejściu do kuchni (teraz wchodzi się do niej tylko przez POKÓJ DZIENNY).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięTen nietypowy mebel pełni również inne ważne funkcję: optycznie poszerza pomieszczenie oraz - dzięki ustawionym w nim kolorowym naczyniom - efektownie je zdobi. Elementem dekoracyjnym są także ściany pomalowane na kilka różnych kolorów, m.in. niebieski, zielony, brązowy; jedna z nich ma fakturową powierzchnię.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Przedpokój bardziej funkcjonalny

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Azjatycka aranżacja

Skomentuj:

Projekt wnętrza: światło, barwa, faktura