Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

66 m kw. dla 3 osób Jak powiększyć małą kuchnię

Red.

Chcielibyśmy zmienić proporcje kuchni, żeby zmieścił się w niej choćby mały kącik śniadaniowy dla trzech osób. Wygodny aneks jadalny z dużym stołem zamierzamy urządzić w pokoju dziennym. Czy uda się usytuować go w pobliżu kuchni? Planujemy również powiększenie łazienki. Na jej korzyść możemy zrezygnować z oddzielnej toalety. Bożena i Józek z Warszawy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Zgodnie z Państwa sugestiami w powiększonej kuchni oprócz ciągu roboczego zaplanowałam kąt jadalny z niewielkim stołem ustawionym przy jednej ze ścian (mieszczą się przy nim trzy krzesła). Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. Jadalnię z dużym okrągłym stołem usytuowałam w szerokim wejściu do otwartej części dziennej. Od strony przedpokoju jest osłonięta ścianką z otworami, które jednocześnie doświetlają przedpokój. W głębi pokoju dziennego, w przytulnej wnęce za łazienką, mieści się kąt wypoczynkowy z kanapą i fotelem, a naprzeciwko - szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny oraz regał na książki zbudowany z płyt kartonowo-gipsowych. Dwa mniejsze pokoje mają zbliżone proporcje i wielkość. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni znajduje się pokój dziecka, a tuż przy wejściu do mieszkania - sypialnia. W obydwu pomieszczeniach oprócz łóżek zmieszczą się szafy; w pokoju dziecka są również narożne biurko oraz regał na książki. Ścianka przy wejściu została tak ukształtowana, żeby w przedpokoju można było zbudować wnękową szafę na wierzchnie ubrania. W powiększonej łazience bez trudu mieszczą się wszystkie potrzebne urządzenia. Zaplanowałam w niej dużą prostokątną wannę (170 x 80 cm), podwieszany sedes i montowaną na szafce okrągłą umywalkę (śr. 43 cm). Otwierana od góry pralka (40 x 60 cm) stoi we wnęce wydzielonej przy drzwiach.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Kuchnia połączona z pokojem tworzy przestronną strefę dzienną. Ciąg roboczy w kształcie litery L jest osłonięty od strony przedpokoju krótką ścianką. Naprzeciwko niego, w szerokim wejściu do pokoju, usytuowałem kąt jadalny z dużym stołem. W drugiej części pomieszczenia, przy oknach, znajduje się aneks wypoczynkowy, a w nim - wygodna kanapa, fotel i szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Dwa mniejsze pokoje pozostają na pierwotnych miejscach; jeden z nich, przeznaczony dla dziecka, został powiększony kosztem łazienki. Ścięty narożnik ułatwia poruszanie się po tej części mieszkania. W przedpokoju są płytkie szafki i podświetlany regał. W łazience zaplanowałem narożną wannę (150 x 100 cm), podwieszany sedes i umywalkę (szer. 60 cm). Po obydwu stronach umywalki stoją wysokie szafki.

Skomentuj:

66 m kw. dla 3 osób Jak powiększyć małą kuchnię