Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

72 m kw. dla 3 osób Kąt do pracy w sypialni

Red.

W naszej sypialni chcemy wydzielić miejsce do pracy z biurkiem i regałami na książki. Zastanawiamy się również, gdzie postawić pianino, na którym grają mój mąż i syn. W bardzo wąskim przedpokoju przydałaby się nam mała garderoba, ale nie mamy pewności, czy jest to możliwe. Kuchnię zamierzamy połączyć z sąsiednim pokojem i utworzyć przestronną strefę dzienną. Czy można powiększyć niewielką łazienkę o część przedpokoju, tak by zmieściła się w niej choćby wąska pralka? Grażyna z Katowic

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Państwa sypialnia została nieco zmniejszona, dzięki czemu w jej sąsiedztwie mogła powstać niewielka garderoba zamykana suwanymi drzwiami. Po tych zmianach sypialnia ma nadal dobre proporcje; jej centralne miejsce zajmuje łóżko z nocnymi szafkami. Do obu pomieszczeń wchodzi się z małego wewnętrznego korytarzyka. Są w nim również drzwi do pokoju dziecka (wejście zostało przeniesione z pokoju dziennego). W pokoju tym zaplanowałam kącik z biurkiem (tuż przy oknie loggii), łóżko, regały i sporą szafę. W strefie dziennej połączyłam kuchnię z pokojem i nieco ją zmniejszyłam na korzyść łazienki. Ciąg roboczy ma kształt litery L, na jego końcu od strony pokoju umieściłam wolno stojącą lodówkę. Tuż przy aneksie kuchennym znajduje się kąt jadalny z prostokątnym stołem. W przestronnej części wypoczynkowej z kanapą i dwoma fotelami jest miejsce na pianino. W powiększonej łazience zainstalowano narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę (szer. 50 cm) oraz sedes. Zmieściła się tu również duża pralka (60 x 60).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Ściana między sypialnią a pokojem dziecka została tak ukształtowana, żeby w obydwu pomieszczeniach powstały funkcjonalne wnęki na szafy. Przy przeciwległej ścianie sypialni stoi łóżko z nocnymi szafkami dostępne z obu stron. W pokoju dziecka przy wejściu znajduje się łóżko, w głębi przy balkonowym oknie - biurko, a całą ściankę po prawej stronie zajmują regały. W dziennej części mieszkania zgodnie z Państwa sugestią połączyłem kuchnię z pokojem. Kuchenna zabudowa ma kształt litery C; na jednym z jej końców proponuję umieścić okrągły blat-barek. Obok łazienki powstała garderoba; przy niej jest miejsce na kąt jadalny. W głębi pokoju stoi kanapa z fotelem i pianino. Łazienka jest nieco większa niż na planie wyjściowym. Znajduje się w niej prostokątna wanna (90 x 160 cm), sedes, umywalka (szer. 50 cm) i wąska pralka (48 x 60 cm).

Skomentuj:

72 m kw. dla 3 osób Kąt do pracy w sypialni