Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

49 m kw. dla 2 osób: przestrzeń w części dziennej

Red.

Marzymy o jasnej, przestronnej części dziennej. Na jej korzyść postanowiliśmy zmniejszyć otwartą kuchnię. Zastanawiamy się, gdzie umieścić wygodny aneks wypoczynkowy. W małym pokoju zamierzamy urządzić sypialnię. W przedpokoju potrzebne są nam szafy, ale nie wiemy, gdzie je najlepiej usytuować, by nie utrudniały poruszania się. Może uda się znaleźć miejsce na niewielką garderobę? Elwira z Gdańska

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Zgodnie z Państwa sugestią kuchnia została nieco zmniejszona, ale nadal jest wygodna - mieszczą się tu wszystkie niezbędne urządzenia. Zabudowę w kształcie litery U od strony pokoju osłania ścianka, przy której stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Naprzeciwko kuchni, tuż przy wejściu do obszernej strefy dziennej, zaplanowałam aneks jadalny z okrągłym stołem. Z tej części pokoju wchodzi się do wydzielonej garderoby zamykanej suwanymi drzwiami chowanymi w ściance. Wygodny kąt wypoczynkowy z kanapą, dwoma fotelami i okrągłym stolikiem znajduje się w głębi wnętrza. Przy kanapie, na ścianie garderoby, proponuję zbudować dwie małe wnęki na regały. Dodatkowy, wolno stojący regał jest przy drzwiach balkonowych. W Państwa sypialni, urządzonej w mniejszym pokoju, zmieniłam nieco układ ścian, zyskując miejsce na pojemne szafy. Jest tam też dostępne z dwóch stron duże łóżko z nocnymi szafkami. Powiększona została również niewielka łazienka. Mieści się w niej prostokątna wanna (160 x 70 cm), montowana na szafce duża umywalka (szer. 90 cm) oraz sedes. W narożniku przy wejściu wydzieliłam zamykaną wnękę na płytką pralkę (48 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Kuchenna zabudowa, tak jak w poprzednim wariancie, ma kształt litery U. Od strony przedpokoju osłania ją wnęka z szafą dostępną z sypialni; od strony pokoju jest podwyższony wąski blat, przy którym umieściłem aneks jadalny z prostokątnym stołem. Na umownej granicy między pokojem a przedpokojem jest słupek z wnękami na regały; z nim sąsiaduje szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. W części wypoczynkowej proponuję ustawić narożną kanapę i stolik, a wzdłuż ściany - wąskie regały oraz (bliżej drzwi wejściowych do mieszkania) pojemną szafę. Sypialnia i łazienka zostały nieznacznie powiększone. Dzięki tym zmianom pomieszczenia są dużo wygodniejsze. W sypialni oprócz dużego łóżka mieszczą się szafki i fotel. Łazienka jest wyposażona w wannę (160 x 70 cm), zainstalowaną na blacie umywalkę (szer. 60 cm) oraz podwieszany sedes. We wnęce przy wejściu stoi płytka pralka (40 x 60 cm).

Skomentuj:

49 m kw. dla 2 osób: przestrzeń w części dziennej