Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

54,5 m kw. dla 3 osób Sypialnia z kątem do pracy

Red.

Potrzebny jest nam choćby niewielki kąt do pracy. Postanowiliśmy urządzić go w naszej sypialni, nie wiemy jednak, który pokój najlepiej na nią przeznaczyć. W pokoju dziennym oprócz aneksu wypoczynkowego chcielibyśmy zmieścić aneks jadalny z dużym stołem. Zgodnie z pierwotnym planem kuchnię pozostawimy otwartą na pokój. Jeden z mniejszych pokoi przeznaczymy dla dziecka. Czy zmieści się tam szafa? Anna z Warszawy

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

W nieznacznie powiększonej sypialni wydzieliłam niewielką garderobą zamykaną suwanymi drzwiami. Takie drzwi są także w przesuniętym wejściu do pokoju, dzięki czemu w przedpokoju można się swobodnie poruszać. Przy sypialni znajduje się niewielki, ale funkcjonalny pokój dziecka. Jest w nim łóżko, duże biurko, wąski regał na książki i szafa. Do otwartej części dziennej wiedzie z przedpokoju szerokie wejście. Tutaj w trzech narożnikach usytuowałam aneksy: kuchenny z ciągiem roboczym w kształcie litery L, jadalny z dużym prostokątnym stołem oraz wypoczynkowy z kanapą, fotelem i stolikiem. Kuchenną zabudowę z obydwu stron osłaniają krótkie ścianki. Przy jednej z nich, od strony wejścia do pokoju, stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Łazienka nie wymaga zmian; mimo że niewielka, ma dobre proporcje i mieszczą się w niej wszystkie niezbędne urządzenia. Proponuję zainstalować w niej narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), podwieszany sedes oraz umywalkę (szer. 50 cm). W narożniku przy wejściu do pomieszczenia jest miejsce na pralkę (60 x 60 cm). Przedpokój jest dość obszerny, ale niestety wąski. Szafę na wierzchnie ubrania najlepiej usytuować przy ścianie łazienki.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Zarówno w sypialni, jak i w pokoju dziecka oprócz łóżka jest kącik do pracy z biurkiem i szafa. Strefa dzienna znajduje się teraz w połączonych dwóch mniejszych pokojach. Aneks kuchenny usytuowałam przy ścianie z pionami wodno-kanalizacyjnymi. Zaplanowałam w nim jeden ciąg roboczy osłonięty od strony przedpokoju szafą wnękową na wierzchnie ubrania. Tuż przy kuchni jest wygodny aneks jadalny z okrągłym stołem. Dobre miejsce na kąt wypoczynkowy powstało w narożniku pokoju dziennego. Dzięki załamaniu łazienkowej ściany powstały tu trzy wnęki: dwie od strony kąta wypoczynkowego (na kanapę i spory regał), jedna - od strony łazienki (na pralkę). Łazienka jest nieznacznie większa niż planowana. Są w niej wyraźnie wydzielone dwie strefy: kąpielowa z prostokątną wanną (160 x 80 cm) i podwieszanym sedesem oraz gospodarcza z umywalką (szer. 55 cm) i płytką pralką (60 x 45 cm).

Skomentuj:

54,5 m kw. dla 3 osób Sypialnia z kątem do pracy