Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

56,5 m kw. dla 4 osób Kąt sypialny dla rodziców

Red.

Dwa mniejsze pokoje chcemy przeznaczyć dla dzieci, a kameralny kąt sypialny dla nas postanowiliśmy urządzić w pokoju dziennym. Potrzebny jest nam również aneks jadalny z dużym stołem. Zastanawiamy się, gdzie w małej łazience zainstalować kabinę prysznicową i pralkę. Oprócz garderoby przydadzą się nam dodatkowe szafy. Zgadzamy się nawet na duże zmiany. Piotr z Warszawy

Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Pokój dzienny po wydzieleniu z jego przestrzeni kuchni jest co prawda znacznie mniejszy niż na planie wyjściowym, ale nadal ma dobre proporcje. Oprócz narożnej rozkładanej kanapy zaplanowałem w nim wygodny aneks jadalny z dużym okrągłym stołem, sporą szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny oraz regał na książki. Kuchnia o regularnym kształcie powstała przy ścianie z pionami wodno-kanalizacyjnymi. Prowadzą do niej dwa szerokie wejścia - z pokoju i z przedpokoju. Od strony pokoju zasięg kuchni wyznaczają dwie krótkie ścianki tworzące wnękę na wolno stojącą lodówkę. Takie ścianki osłaniają też z obydwu stron ciąg roboczy w kształcie litery L. Zgodnie z Państwa sugestią dwa pozostałe pokoje przeznaczyłem dla dzieci. W mniejszym z nich przesunąłem nieco ściany oddzielające go od części wypoczynkowej i od przedpokoju, który po wydzieleniu kuchni byłby zbyt wąski. Ściana między pokojami została tak ukształtowana, by w obydwu powstały praktyczne wnęki na szafy. Oprócz nich w każdym pokoju znajduje się łóżko oraz biurko. Dwie szafy zmieściły się również w przedpokoju. Kształt i wielkość łazienki nie uległy zmianie. Zaplanowałem w niej narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), dużą umywalkę (szer. 60 cm) i płytką pralkę (48 x 60 cm). Sedes proponuję zainstalować w niewielkiej wnęce przy pionach.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Rozkładaną kanapę (zarazem miejsce do spania) oraz szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny usytuowałam w przeciwległych częściach pokoju dziennego. Pomiędzy nimi, na wprost wejścia zamykanego suwanymi drzwiami chowanymi w kieszeni w ścianie, jest aneks jadalny z rozsuwanym stołem. Wzdłuż ściany oddzielającej pokój od przedpokoju proponuję zbudować wnękowe regały. Naprzeciwko pokoju jest otwarta kuchnia. Od strony przedpokoju ciąg roboczy w kształcie litery L oraz wolno stojącą lodówkę osłaniają krótkie ścianki. Jedna z nich ma ścięty narożnik. Nowe pokoje dla dzieci wydzieliłam w dawnym dużym pokoju. Pomieszczenia zostały podobnie umeblowane; oprócz łóżka, biurka i regału zmieściły się w nich niewielkie szafy. W pozostałej części pokoju, przy ścianie z pionami wodno-kanalizacyjnymi, urządziłam łazienkę o regularnym kształcie. Wyposażyłam ją w kabinę prysznicową (90 x 90 cm), dużą umywalkę (szer. 60 cm), narożny sedes oraz płytką pralkę (40 x 60 cm). W przedpokoju, w pierwotnie planowanym miejscu, znajduje się garderoba, a naprzeciw niej, przy drzwiach - szafa na wierzchnie okrycia.

Skomentuj:

56,5 m kw. dla 4 osób Kąt sypialny dla rodziców