Aranżacja: chaos kontrolowany

Projekt wnętrza: Joanna Szachowska/Artofwall Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Carmen Perez Zdjęcia: Rafał Lipski

Zestawienie mebli z okresu międzywojennego i powojennego z dekoracjami w stylu pop z lat siedemdziesiątych XX wieku oraz różnych gam kolorystycznych wydaje się bardzo ryzykowne.

WNETRZA LACZENIE STYLOW POKOJ MEBLE
Niektóre meble, np. fotel i etażerkę, wyciągnięto z lamusa i odnowiono, nie przywiązując nadmiernej wagi do historycznej poprawności (czyli w tak modnym dzisiaj stylu vintage). Jak się okazało, świetnie wyglądają w towarzystwie nowoczesnych sprzętów.
Fot. Rafa3 Lipski
Taka mieszanka form, wzorów i barw może bowiem męczyć wzrok i przytłaczać wnętrze. Może, ale nie musi, jeśli rzeczy i kolory będą dobierane z głową. Tak jak w prezentowanym pokoju. Przy nowoczesnym stole biurowym stoi krzesło ze sklejki sprzed pięćdziesięciu lat, współczesny plastikowy fotel ogrodowy i tapicerowany fotel z pierwszej połowy XX wieku. Są tak różne, a jednak tworzą całość. Podobnie jest z dekoracją wnętrza. Każdej ścianie nadano inny kolor i każda została inaczej ozdobiona. Mimo pozornej różnorodności, wystrój jest spójny. Łatwo tu dostrzec konsekwencję w dobieraniu przedmiotów z określonych epok oraz barw i wzorów. Dlatego zamiast potencjalnego chaosu panuje tu klimat radosnej zabawy.

Skomentuj:

Aranżacja: chaos kontrolowany