Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszanka stylów i kontynentów w sypialni

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Carmen Perez Zdjęcia: Rafał Lipski

Różnorodny stylowo wystrój sprawia, że pomieszczenie wydaje się oryginalne i niepowtarzalne. Dobór elementów wyposażenia nie może jednak być przypadkowy, bo efekt mógłby nas... zaskoczyć.

WNETRZA LACZENIE STYLOW SYPIALNIA
Dzięki połączeniu kilku odmiennych stylów (Księstwa Warszawskiego, angielskiego, kolonialnego i nowoczesnego) stworzono w sypialni ciepły i przytulny klimat. Tym, co spaja wszystko w harmonijną całość, jest kolorystyka i ornamenty.
Fot. Rafał Lipski
Właściciele prezentowanej sypialni uniknęli tego niebezpieczeństwa, mimo że dość swobodnie zestawili przedmioty z różnych epok i odległych regionów świata. Najważniejszy i największy mebel, czyli łóżko, to współczesny wyrób, tak samo jak dwie stojące przy nim szafki nocne. Dzięki ponadczasowej formie sprzęty te niezbyt rzucają się w oczy, łatwo odnajdują się więc zarówno w nowoczesnym, jak i stylizowanym wnętrzu. Bardziej zdecydowany charakter ma wygodny tapicerowany fotel nazywany uszakiem. Chociaż kojarzony jest z dziewiętnastowieczną angielską prowincją, nie wpływa zasadniczo na klimat wnętrza. Również mosiężne kinkiety i żyrandol, inspirowane stylem Księstwa Warszawskiego, nie definiują panującej tu atmosfery. O niej bowiem decydują przede wszystkim motywy dekoracyjne i kolorystyka typowe dla stylu kolonialnego. Pełno tu zwierząt (m.in. ptaków) oraz roślin. Widnieją na poduszkach, zasłonach, tkaninie zasłaniającej ścianę, zdobią także lampki. Patrząc na nie, można odnieść wrażenie, że znaleźliśmy się w domu otoczonym tropikalnym lasem. Złudzenie to dodatkowo wzmacniają nasycone barwy - czerwienie, oranże, zielenie.

Skomentuj:

Mieszanka stylów i kontynentów w sypialni