Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia dobrze oświetlona

Projekt wnętrza: Robert Ginter Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

W nowoczesnych wnętrzach do oświetlenia przykłada się bardzo dużą wagę. Nie tylko dlatego, że bez niego trudno wygodnie i bezpiecznie pracować - nie do przecenienia jest również jego funkcja estetyczna.

WNETRZA KUCHNIA MEBLE
Jedna ze ścian barku jest zrobiona z przezroczystego pleksi, na które naklejono folię z fotograficznym nadrukiem. Podświetlona od środka efektownie zdobi wnętrze.
Fot. Rafa3 Lipski
W czysto funkcjonalnych pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na ozdoby, światło nierzadko bywa jedyną dekoracją. Tak właśnie jest w prezentowanej kuchni. Zaaranżowano ją w podobnym stylu co pokój dzienny, z którym została połączona - dominują w niej ciemne kolory mebli, podłogi i ścian. Aby rozjaśnić wnętrze i ożywić barwy, zastosowano kilka różnych źródeł światła, chociaż oczywiście głównym zadaniem wykorzystanych lamp pozostaje stworzenie odpowiednich warunków do kuchennych prac.

Całe pomieszczenie rozjaśniają świetlówki zainstalowane w regularnych odstępach w podwieszanym suficie. Pod szafkami górnymi znajduje się rząd halogenów, które dobrze oświetlają blat roboczy, zapewniając bezpieczeństwo wykonywanych na nim czynności. Nad barkiem wisi lampa rzucająca bardziej nastrojowe światło, odpowiednie podczas picia kawy albo jedzenia posiłku. Efektownie podświetlono też fotografię naklejoną na przezroczystą ściankę barku, która dzięki temu stała się główną ozdobą pomieszczenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia dobrze oświetlona