Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja niewielkiej łazienki

Projekt wnętrza: Sylwia Adamowicz-Nowakowska Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Nigela Hope, Monika Lewandowska Zdjęcia: Karl Jorgenson, Monika Lewandowska/Phototapeta

Kabina prysznicowa powinna być na tyle duża, by można było czuć się w niej komfortowo, biorąc natrysk. Jeśli w łazience brakuje na to miejsca, trzeba rozważyć inne rozwiązania.

WNETRZA LAZIENKA
Postawienie kabiny prysznicowej w tym narożniku utrudniłoby korzystanie z sedesu i umywalki, usytuowanych w bliskim sąsiedztwie. Zainstalowano więc tylko brodzik wpuszczony w podłogę.
Fot. Alex Pavlovia ( Karl Jorgenson )
Jednym z nich jest rezygnacja ze ścianek, które ograniczają swobodę ruchów. Taką decyzję podjęli właściciele prezentowanej łazienki. Założyli, że muszą się w niej zmieścić wszystkie urządzenia sanitarne, co na stosunkowo niewielkiej powierzchni nie było łatwe. W rezultacie po optymalnym rozmieszczeniu wanny, sedesu, bidetu i umywalki na natrysk pozostał jedynie dość ciasny narożnik. Aby zapewnić minimum komfortu biorącej prysznic osobie, projektantka zaproponowała zainstalowanie samego brodzika, bez ścianek kabiny czy chociażby zasłonki. Oczywiście, takie rozwiązanie ma również wadę - podłoga wokół brodzika jest nieustannie zachlapywana wodą. Tę niedogodność wystarczająco rekompensuje jednak gospodarzom to, że miejsce do brania natrysku nie ogranicza dodatkowo przestrzeni w pomieszczeniu. A ponieważ jest ono wyłożone w całości płytkami ceramicznymi wilgoć, wycieranie podłogi nie stanowi dużego problemu.

Skomentuj:

Aranżacja niewielkiej łazienki