Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia z pomysłem w tle

Stylizacja: Aneta Kosiba Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Nieraz wystarczy tylko dobry pomysł i trochę zachodu, aby niezbyt funkcjonalne i mało atrakcyjne wnętrze odmieniło się nie do poznania. Pokazywana kuchnia znakomicie tę tezę udowadnia.

WNETRZA KUCHNIA PRZED REMONTEM
PRZED ZMIANĄ. Kuchnia z ciemną tapetą na ścianach wydawała się mniejsza, niż była w rzeczywistości. Brakowało jej też dobrego oświetlenia.
Aneta Kosiba, architekt wnętrz: - Ciemny kolor ścian korzystnie wpływa na wygląd pomieszczenia, ale tylko wtedy, gdy jest ono spore. W małym wnętrzu przynosi zazwyczaj przeciwny efekt. Tak stało się właśnie tutaj - bordowa tapeta na ścianach przytłoczyła i optycznie zmniejszyła niewielką kuchnię. Uznałam więc, że zmiany należy zacząć od kolorystyki. Wybrałam farbę o jasnym kremowym odcieniu, dopasowanym do barwy podłogowych płytek. Przemalowane wnętrze stało się bardzo jasne, a w rezultacie - większe. Świetlistości dodały mu też stalowe panele, które zamocowałam nad zlewozmywakiem i kuchenką. Oczywiście pełnią one również funkcję praktyczną - chronią ściany przed zachlapaniem i zabrudzeniem (takiego zabezpieczenia wcześniej nie było). Czysto dekoracyjny charakter miało natomiast ozdobienie samoprzylepnymi naklejkami ścian między stojącymi a wiszącymi szafkami. Poprawiłam również układ górnych szafek - zlikwidowałam odstęp i schodek między nimi, łącząc wszystko w jeden ciąg za pomocą półeczek. Zainstalowałam też kilka lampek oświetlających blat roboczy, co z pewnością ułatwi gospodyni pracę. Jak widać, przeobrażenie tej kuchni kosztowało trochę wysiłku - gospodarz uznał, że było warto.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia z pomysłem w tle